16.11.2024
На ПАЕС обговорили екологічні аспекти розвитку атомної генерації
15 листопада на Південноукраїнській АЕС відбулась конференція на тему «Атомна енергетика і довкілля», організована фахівцями Енергоатома та ПАЕС. До участі у заході долучились члени екологічних громадських організацій, експерти у галузі екології, науковці, юристи та представники Українського ядерного товариства.
Разом учасники обговорили:
- актуальний стан та перспективи розвитку Південноукраїнського енергокомплексу;
- екологічні аспекти функціонування Південноукраїнського енергокомплексу;
- стратегію розвитку атомної енергетики України;
- вплив атомної енергетики на досягнення цілей сталого розвитку та збереження клімату.
Захист довкілля – це один із важливих аспектів роботи НАЕК. Попри воєнний стан, Компанія докладає зусиль для збільшення фінансування природоохоронних заходів. Зокрема, на всіх майданчиках АЕС проведено модернізацію еколого-хімічних лабораторій.
За словами президентки Асоціації професіоналів довкілля Людмили Циганок, екологічна та енергетична політика держави в умовах воєнного стану та блекаутів – складне питання. Водночас неможливо будувати майбутнє на пріоритетах виживання у війні.
«Доведено, що при правильній експлуатації, атомна генерація – один із найбезпечніших варіантів отримання енергії. Водночас Україна має створювати базис для відновлення саме декарбонізованої економіки. Тож я вірю, що в обговореннях ми намагатимемося отримати відповіді на питання, які нас цікавлять», – сказала вона.
Важливою темою для обговорення стали аспекти реалізації проєкту із завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Адже функціонування гідро- та гідроакумулювальних електростанцій, що входять до Південноукраїнського енергокомплексу, є надзвичайно необхідним для балансування української енергосистеми. Зокрема Ташлицька ГАЕС вдень, коли споживання електроенергії високе, додає додаткову потужність до системи, покриваючи так звані пікові навантаження, а вночі, коли потреба в електроенергії падає, – накопичує енергію, щоб знову використовувати її вдень.
Окрім того, в умовах постійних атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури Україна має гостру потребу в маневрових потужностях. Тож добудова таких станцій є кроком до посилення енергетичної безпеки нашої держави.
«Нам потрібні балансуючі потужності. Один із шляхів - це гідроакумулючі станції. Такі як Ташлицька ГАЕС, яка дозволяє акумулювати, балансувати та більш стабільно працювати атомній генерації», - наголосив генеральний директор Південноукраїнської АЕС Вячеслав Стоянов.
«Для Енергоатома важливо підтримувати діалог з громадськістю, зокрема і з екологічними організаціями. Адже обговорення існуючих викликів разом з експертами у галузі захисту навколишнього середовища, ґрунтовний аналіз та обмін досвідом є запорукою їх успішного вирішення»,- зазначив керівник Компанії Петро Котін.
БІЛЬШЕ НОВИН
Погрози кремля зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС – акт ядерного тероризму
15.11.2024
Українці висловилися за добудову двох блоків на майданчику Хмельницької АЕС
15.11.2024
Працівники РАЕС взяли участь в міжнародній конференції DIGIDECOM-2024 в Норвегії
15.11.2024
Деградація Запорізької АЕС поглиблюється. Станція, яка з 4 березня 2022 року перебуває під рашистською окупацією, пережила 8 повних блекаутів.
14.11.2024