17.05.2024
Студент-енергетик Одеської політехніки з Южноукраїнська практикувався в США
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/paes1705aw.jpg)
Южноукраїнець Сергій Прокоф’єв – студент магістратури кафедри атомних електростанцій Національного університету «Одеська політехніка» пройшов навчальну практику на базі Аргонської національної лабораторії (ANL). Його поїздка до США відбулась у квітні цього року.
У жовтні 2023 року за підсумками навчання на двох курсах ядерної школи Сергія Прокоф’єва, як одного з кращих випускників, обрали для участі в навчальній практиці у рамках програми обміну студентами. Він отримав запрошення відвідати Аргонську національну лабораторію. «Представників з ядерної школи було досить багато, понад 30 студентів. Ймовірність отримати шанс потрапити в Америку не така вже й велика. Коли мені надійшло повідомлення про запрошення відвідати Аргонську лабораторію, я, звісно, зрадів. Це відкриває великі можливості», – поділився практикант.
Захід організували в рамках підготовки до реалізації програми із впровадження малих модульних реакторів (ММР). У цьому проєкті беруть участь компанії провідних ядерних країн світу на чолі з найбільш досвідченою в цій галузі – Westinghouse (США).
Перед учасниками поїздки стояло завдання презентувати наукові доповіді. Увазі представників Державного департаменту й Міністерства енергетики США Сергій Прокоф’єв запропонував роботу на тему «Постфукусімські заходи для реакторів останніх поколінь». Він підготував її технічною англійською. Знання мови вдосконалив під час навчання в літній ядерній школі на базі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки. Це дає змогу бути на передовій впровадження нових технологій атомної енергетики в Україні.
Під час заходу студенти мали можливість ознайомитися з провідними напрямами діяльності лабораторії, з історією її досягнень та внесків у розвиток світової ядерної енергетики.
«Цей візит дозволив мені отримати цінний досвід комунікації з американськими фахівцями з ядерної енергетики та представниками державних установ США. Подібні заходи дають змогу глибше зрозуміти ситуацію ядерної енергетики світу та ознайомитися з інноваціями та раціоналізаторськими рішеннями в цій передовій галузі», – узагальнив Сергій.
У планах майбутнього енергетика – вступ до аспірантури. Далі – практична діяльність на Південноукраїнській АЕС. До того ж місце роботи на енергетичному підприємстві для Сергія Прокоф’єва гарантоване, бо у свій час уклав тристоронній договір «ЗВО–студент– АЕС».
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/msg5141337229-4008.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/msg5141337229-4010.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/msg5141337229-4008_8KxvP6U.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/msg5141337229-4007.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/126_4.jpg)
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/polovych18.jpg)
Генеральний директор філії «ВП ПАЕС» Ігор Полович про ситуацію на атомній станції станом на 18 червня 2024 року.
18.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/paes1706202421s.jpg)
Нова віха старого майданчика: за підтримки Енергоатома в Южноукраїнську відкрили сучасну спортивну локацію
17.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/paes1706241.jpg)
У філії ВП «Південноукраїнська АЕС» відбулося протиаварійне тренування
17.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/paes11061w.jpg)
6 червня в інформаційному центрі «Імпульс» Південноукраїнської АЕС нагородили учасників інформаційно-просвітницького проєкту Енергоатом Junior #АтомШукаєТаланти.
11.06.2024