#STANDWITHUKRAINE

Російських атомників потрібно внести до списку санкцій за екскурсії на Запорізьку АЕС – Олещук

Усе світове співтовариство, зокрема і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), має чітко визначити, що ядерному тероризму немає місця ні в Україні, ні в усьому світі. Про це у прямому ефірі телеканалу «FreeДОМ» заявив прессекретар Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Павло Олещук.

«І ті туристи, які зараз приїжджають із росатома, як на мене, мають бути занесені вже до якогось санкційного списку та бути невиїзними в жодну цивілізовану державу, для того щоб не мотивувати жодного працівника атомної станції в майбутньому відвідувати окуповані або окуповувати ядерні об’єкти», – заявив Олещук.

Він також додав, що у світі ще не було випадків захоплення АЕС військовими інших країн.

«Міжнародні організації не мають протоколів, як у цих ситуаціях діяти. А самі атомники – це люди, які відповідальні, і можуть самопожертвою займатися. Вони розуміють, що не мають права просто взяти й поїхати, бо атомна станція вимагає постійної експлуатації, контролю і дозиметричного, і за основними параметрами. Це безперервні процеси. Тому навіть коли людей беруть на роботу, ті проходять психофізіологічні тести на те, чи зможуть вони працювати в критичних обставинах, що вони зараз і демонструють на місцях, на атомній станції», – додав Олещук.