Культура безпеки

Засідання Ради з культури безпеки відбулось на РАЕС

Розмір шрифту

Скинути
22.08.2019

На Рівненській АЕС відбулося чергове 20-те засідання Ради з культури безпеки під головуванням генерального директора РАЕС Павла Павлишина. Засідання було присвячене обговоренню нинішнього стану виконання заходів з культури безпеки на підприємстві та визначенню подальшої стратегії її розвитку.

Чергове у 2019 році засідання Ради з культури безпеки відбулось на чолі з генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним за участю членів Ради – керівництва електростанції. Традиційно першим було озвучено питання виконання рішень, занесених у протокол попереднього 19-го засідання заступником генерального директора електростанції з персоналу Ігорем Вітковським.

Про аналіз стану поточного рівня експлуатаційної безпеки на підприємстві за другий квартал 2019 року та про виконання програми конкретних дій (ПКД) становлення та розвитку культури безпеки за 2019/2020 роки у своїй презентації розповів заступник головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Дмитрій Галкін. Відтак на підприємстві розроблено навчальні матеріали та проводиться на постійній основі навчання для керівників та резерву керівників РАЕС НАЕК «Енергоатом» за тематикою спостереження та коучингу у рамках базового курсу. Зокрема систематично проводиться навчання за тематикою попередження помилок для персоналу та керівників електростанції.

Також на засідання обговорювалися результати роботи робочої групи з аналізу закономірностей аномальних подій, що впливають на зниження поточного рівня безпеки та представлялись результати розслідувань малозначимих подій (МЗП) у підрозділах підприємства. Зокрема начальником хімцеху (ХЦ) РАЕС Анатолієм Тихомировим на розгляд членів ради було винесено пропозицію ХЦ щодо затвердження плаката «Безпека та екологія. Принцип RAES». За словами фахівця обумовлений принцип спрямований на підвищення обізнаності та відповідальності персоналу при здійсненні виробничої діяльності, пов’язаної з утворенням РАВ. Він дозволить вивести систему поводження з РАВ на підприємстві на новий, сучасний рівень.

Заступник генерального директора з якості та управління Віктор Кравець озвучив аналіз невідповідностей та їх тенденцій у програмному забезпеченні (ПЗ) «Обходи та огляди» за другий квартал 2019. Зокрема фахівцем було звернено увагу не лише на реперні моменти, які необхідно доопрацювати в ПЗ, але й на результати обходів.

За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина з огляду на статистичні дані, оприлюднені у доповідях керівників електростанції, в цілому стан культури безпеки на підприємстві – на задовільному рівні, серйозних зауважень – не виявлено. Помітна хороша тенденція у розвитку. «Відомо, що за перше півріччя на підприємстві сталося чотири порушення. Це безумовно не могло не вплинути на погіршення певних експлуатаційних показників. Як наслідок, бачимо наскільки важливими є обходи робочих місць, інформаційна та роз’яснювальна робота з персоналом, дотримання усіх правил з охорони праці. Кожен атомник нині повинен усвідомити усю важливість власної безпеки при виконанні виробничих завдань, якісно проведених ремонтів кожної одиниці обладнання, грамотної його експлуатації, без зупинень енергоблоків. Адже в сучасних умовах перехідного періоду нового ринку електроенергії, зупинення енергоблоку несе за собою колосальні економічні втрати для Компанії і кожного з нас», – зауважив генеральний директор.

Зокрема Павло Яремович акцентував увагу на важливості обходів робочих місць працівників керівниками підрозділів. Обходи було названо одним з ключових методів експлуатації, ремонту, повноцінного функціонування усього виробництва. Налагоджена комунікація між працівником і керівником – це запорука якісної, безперебійної й безпечної роботи енергогенеруючого підприємства. Відповідно обходи, спостереження дозволяють досягнути позитивної динаміки та корпоративних змін. П. Павлишин наголосив, що програмне забезпечення «Обходи та огляди», яке функціонує на РАЕС, найближчим часом стане максимально доступним, зрозумілим кожному користувачу та матиме хорошу перспективу на майбутнє.

Довідково: З 2010 року на Рівненській АЕС функціонує Рада з культури безпеки, яку очолює генеральний директор підприємства Павло Павлишин. Її основне завдання – координація діяльності з культури безпеки на РАЕС, визначення стратегічних та тактичних задач, розподіл обов’язків з культури безпеки між керівниками, аналіз перевірок стану з культури безпеки, аналіз і постановка завдань для коригування невідповідностей в стані культури безпеки. Засідання Ради з культури безпеки проходить двічі на рік.