Прес-центр

ЗАЕС отримала новий транспортер для сухого сховища відпрацьованого ядерного палива

Розмір шрифту

Скинути
11.02.2020

Запорізька АЕС отримала новий, максимально вдосконалений і сучасний транспортер для сухого сховища відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Приймальні випробування виконувалися відповідно до вимог нормативної документації комісією під головуванням головного інженера Запорізької АЕС Дмитра Сабадіна.

Необхідність придбання нового транспортеру для ССВЯП Запорізької АЕС була погоджена з ДП «НАЕК «Енергоатом» та включена до загальних організаційно-технічних заходів із забезпечення безпечної експлуатації комплексу. Відповідно до цього було підготовлено технічне рішення, що супроводжувалося величезним обсягом документів щодо обґрунтування, а також розроблені технічні вимоги до транспортера, технічна специфікація, програми.

«Новий транспортер значно зручніший і досконаліший, повністю комп’ютеризований. Потужність його двигуна втричі більша ніж у старого. Тому можна сказати, що ми зробили великий крок вперед і додатковий внесок в надійність та безперебійність роботи комплексу ССВЯП», – відзначив начальник комплексу ССВЯП Олег Габдуллін.

Наступним кроком стане виконання ряду вимог, серед яких проведення експертизи в Державному нагляді, отримання відповідної декларації та санітарного паспорту транспортера. І тільки після цього новий та сучасний транспортер можна буде використовувати в роботі.

Нагадаємо, що Запорізька АЕС перша і єдина в Україні впровадила систему зберігання відпрацьованого ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000 і таким чином вирішила проблему його зберігання на найближчі 50 років та заощадила величезні кошти для української економіки.

За проектом сховище розраховане на 380 контейнерів, у яких можна розмістити 9000 зборок з відпрацьованим ядерним паливом. ССВЯП зможе прийняти на зберігання відпрацьоване паливо Запорізької АЕС за весь період її експлуатації, з урахуванням продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Станом на 11 лютого 2020 року на майданчику ССВЯП встановлено 155 контейнерів з ВЯП.

Навколо майданчика ССВЯП споруджена радіаційно-захисна стіна, що дозволяє повністю виключити будь-який вплив радіаційних факторів на персонал станції, населення і навколишнє середовище. Контроль радіаційного стану на майданчику ССВЯП здійснюється всебічно і безперервно. Безпечна експлуатація станції, і в тому числі ССВЯП, як окремої ядерної установки розглядається адміністрацією Запорізької АЕС в якості пріоритетного завдання.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 році, третій - в 1986 році, четвертий - в 1987 році, п'ятий - в 1989 році, шостий - у 1995 році.