Прес-центр

Енергоатом скорочує тривалість ремонтних кампаній

Розмір шрифту

Скинути
10.02.2021

Задля якомога швидшого розв'язання проблем у вітчизняній енергетиці та компенсації непрацюючих потужностей теплової генерації Енергоатом у період суттєвого похолодання скоротив тривалість ремонту енергоблока №2 Хмельницької АЕС більш ніж на місяць та завершує його підготовку до запуску.

У січні для проходження холодів довелося продовжити дію енергоблока №1 Запорізької АЕС перед його виведенням в ремонт. І протягом двох тижнів ЗАЕС – найбільша в Європі атомна станція – працювала на історичному максимумі потужності, забезпечуючи Об’єднану енергосистему 5750 МВт електроенергії на добу. Про це в ефірі 5-го каналу сказав керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«В ці холодні дні працювали 12 з 15 енергоблоків наших атомних станцій, передаючи до енергосистеми 10 тисяч 650 МВт цілодобово», – зазначив він.

Розуміючи виклики сьогодення, задля підтримки теплової генерації, яка опинилася у кризі, та щоб не допустити колапсу Об’єднаної енергосистеми України, Енергоатом оптимізує власну ремонтну програму. Саме цієї миті тривають пускові роботи на 2-му енергоблоці Хмельницької атомної станції, який до кінця поточного тижня буде підключено до ОЕС України, повідомив очільник Компанії.

«Ремонтні роботи на цьому енергоблоці ми скоротили майже на місяць. Це додасть ще 1000 МВт до енергосистеми, – запевнив пан Котін. – Сподіваємося, що це вирішить всі питання, що виникли з нестачею електроенергії в країні».