Прес-центр

Землетрус в Японії не викликав позаштатних ситуацій на АЕС

Розмір шрифту

Скинути
24.03.2021

Потужний землетрус магнітудою 6,9-7,2 одиниць, що відбувся у суботу, 20 березня, на північному сході Японії, не спричинив позаштатних ситуацій на жодному з атомних об'єктів. Про це сповістило агентство «Кіодо».

Лихо сталося в японській префектурі Міягі. Епіцентр землетрусу, за даними сейсмографів, був під водою – в 60 кілометрах від берега, на глибині, а тривало воно трохи довше за 30 секунд. Проте підземні поштовхи відчувалися чи не по всій країні. В Токіо, за сотні кілометрів від епіцентру, в будинках розгойдувалися люстри, а на вулиці – ліхтарні стовпи. Близько 200 житлових будинків у префектурі Міягі опинилися знеструмленими. Крім самого землетрусу, через сильні коливання землі біля берегів Японії сталося ще й цунамі – незначне, заввишки в один метр…

Японський уряд створив кризовий штаб, а місцева влада «червоної зони» –  5 евакуаційних центрів. Через загрозу для життя свої помешкання залишили 6911 жителів. Жертв немає, кілька людей отримали легкі поранення.

Відразу після лиха Japan Electric Power Company, яка обслуговує відключені АЕС у Фукусімі, повідомила у Твітері, що перевіряє станції на наявність пошкоджень. Інша компанія, Tohoku Electric Power, зайнялася перевіркою стану атомної електростанції на узбережжі Міягі. А днями опубліковано офіційний висновок: підземні поштовхи не вплинули на ситуацію на аварійній станції «Фукусіма-1», ніяких змін і надзвичайних подій не зафіксовано також на АЕС «Токай-2» у префектурі Ібаракі та «Онагава» в Міягі.

Щоправда, на «Онагаві», за повідомленням оператора станції, в басейн із відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) на енергоблоці № 3 впала невеличка деталь від опори, призначеної для техогляду. «З урахуванням невеликого розміру деталі, негативного впливу на збірки з ВЯП немає», – запевнили фахівці. До речі, таких збірок там 1386. Ніякої загрози не несуть й інші дрібні пошкодження, спричинені землетрусом.

Наразі всі реактори на «Токай-2» та «Онагава» зупинено. На 1-му блоці АЕС «Онагава» ведуться роботи для підготовки його до демонтажу, на 2-му і 3-му –плановий технічний огляд.