Прес-центр

Україні потрібні енергетичні амбасадори – Валерій Чалий

Розмір шрифту

Скинути
24.02.2021

Для зміцнення власних позицій на світовому енергетичному ринку Україна потребує фахівців, які б поєднували дипломатичні навички з експертною підготовкою в галузі енергетики. Про це під час дискусії Energy Club «Енергетична дипломатія. Місце енергетики України у європейській та світовій енергетиці та енергетичній трансформації» заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в США з 2015-го по 2019 рік Валерій Чалий.

Дипломат підкреслив: питання енергетичної амбасади в США, а згодом по всьому світі, постало у 1970-х роках минулого століття, але Україна відкриває для себе цю проблему лише тепер, і фахівців такого штибу їй дійсно бракує. «Влучні виступи, талановито проведені перемовини та послідовне відстоювання позиції країни абсолютно точно підвищували б капіталізацію бізнесів, що працюють у енергетичній сфері. Та Україна поки не використовує цих можливостей», – зауважив Чалий.

Він пригадав, як «ледь не посивів» на одній з провідних енергетичних європейських конференцій, що відбулася кілька років тому. «Виявилося, що у нас не було ані міністра енергетики, ані представника парламенту, здатного гідно виступити на цій конференції. Мене доправили туди як представника аналітичного центру. А спікерами цього заходу були керівники Газпрому, E.ON Ruhrgas, Gaz de France», - розповів дипломат.

На тій конференції аналітикам вдалося донести й відстояти позицію України, та нині державі конче потрібна системна підготовка амбасадорів, здатних просувати інтереси української енергетики у світі, впевнений Валерій Чалий. Це вимагає не тільки розробки спецкурсів провідними українськими вишами, але й політичної волі вищого керівництва держави.   

Зауважимо, що НАЕК «Енергоатом» приділяє пильну увагу підготовці кваліфікованих кадрів для атомної галузі, підтримуючи молодь, яка опановує енергетичні спеціальності в українських вишах та гарантовано працевлаштовуючи найкращих випускників. Компанія готова долучатися до співробітництва з вітчизняними університетами для підготовки висококласних енергетичних амбасадорів, що зокрема захищатимуть інтереси української атомної генерації у світі.