Прес-центр

Сполучені Штати просуватимуть малі модульні реактори для освоєння космосу та розвитку оборонних систем

Розмір шрифту

Скинути
16.01.2021

13 січня 2021 року президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав Указ про просування малих модульних реакторів для національної оборони та освоєння космосу. У документі зазначається, що ядерна енергетика має вирішальне значення для національної безпеки Сполучених Штатів.

В указі акцентується увага на тому, що політика США полягає у просуванні передових реакторних технологій, серед яких невеликі модульні реактори, – для забезпечення енергетичної гнучкості та безпеки оборонних споруд, а також для використання у космічних дослідженнях. Вибудовуючи таку політику, Сполучені Штати керуються двома наріжними принципами. Перший – здорова та сильна атомна енергетика має вирішальне значення для національної енергетичної безпеки й економічного процвітання країни. Другий – Сполучені Штати мають підтримувати технологічне лідерство у галузі ядерних досліджень та розробок.

Влітку 2017 року Дональд Трамп виступив з ініціативою відродження та розширення сектора ядерної енергетики і наказав відшукати нові способи його пожвавлення. У серпні 2019 року він підписав Меморандум про національну безпеку під назвою «Запуск космічного корабля, що містить космічні ядерні системи» – задля активізації американської програми дослідження космосу, а також розробки різних варіантів енергопостачання для потреб національної оборони. 

Указ про просування малих модульних реакторів – частина політики якнайефективнішого використання переваг ядерної енергії «для забезпечення лідерства Сполучених Штатів у дослідженнях, винаходах, інноваціях та розвитку передових технологій». У документі сказано, що місія цього Указу – «просування та захист інноваційної бази національної безпеки США і забезпечення енергетичної переваги відповідно до найвищих стандартів непоширення ядерної зброї».