Прес-центр

Білл Гейтс: Єдиний спосіб захистити клімат – атомна енергія

Розмір шрифту

Скинути
18.02.2021

Лише атомна енергетика здатна бути безперебійним джерелом енергії та взяти на себе функцію збереження клімату. Сонячна та вітрова енергетика цього поки що не можуть. Про це засновник компанії Microsoft Білл Гейтс сказав у своєму інтерв’ю Національній громадській мовній корпорації Австралії у вівторок, 16 лютого.

На його думку, найскладніше завдання людства – до 2050 року досягти кліматичної нейтральності, і саме на атомну енергетику покладається головна роль.

«Це найважча проблема, яка коли-небудь стояла перед людством, тому що фізично економіка світу – цемент, сталь, транспорт, сільське господарство – всім цим секторам слід змінюватися», – зазначив Гейтс. І люди мають припинити збільшувати обсяг парникових газів в атмосфері, що вкрай негативно впливає на клімат.

Основні викиди пов'язані з енергетикою, заснованою на спалюванні вугілля, нафти і газу. А сонячна та вітрова енергетика не можуть забезпечити необхідну кількість електроенергії. Який же вихід?

«Нам або потрібен диво-винахід, щоб зробити батареї в 20 разів дешевше, що дасть змогу сезонного зберігання енергії, і у цьому випадку ви отримаєте кілька тижнів без сонця і вітру, коли люди все ж таки будуть забезпечені теплом... Або потрібно, щоб 25% генерації були доступними незалежно від погоди. Поділ ядра і термоядерний синтез – це дійсно єдині речі, які можуть працювати в таких масштабах», – переконаний Білл Гейтс.

Він також вважає, що атомна енергетика має бути ще дешевшою та безпечнішою, щоб переконати людей у виборі на її користь.

Для довідки: За розрахунками фахівців, щоб забезпечити кліматичну стабільність завдяки скороченню викидів парникових газів, необхідно, зокрема, збільшити сукупний обсяг атомної генерації в світі до 930 гігават до 2050 року (наразі – 393 гігават).

Встановлена ​​електрична потужність одного великого енергоблока АЕС зараз становить близько одного гігавата. Згідно з даними МАГАТЕ, зараз у світі експлуатується 443 енергетичних ядерних реактора і ще 50 будуються.