Прес-центр

Атомна генерація робить Україну інвестиційно привабливою – радник керівника Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
23.02.2021

Енергетична безпека держави – важливий елемент загальної безпеки. Саме вона відповідає за те, наскільки комфортно почувається у власній країні кожен громадянин, а особливо вразливі верстви населення. На цьому у своєму виступі на ток-шоу Energy Club «Енергетична дипломатія. Місце енергетики України у європейській та світовій енергетиці й енергетичній трансформації» наголосив радник т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Моцик.

«Енергоатом виробляє більше 50% електроенергії, якої потребує Україна, і по суті атомна генерація є палочкою-виручалочкою для всієї вітчизняної енергосистеми, – пояснив він. – При цьому на Компанію покладено великі соціальні зобов’язання – для забезпечення потреб населення вона продає свою електроенергію за ціною 15 копійок за кіловат-годину».

Олександр Моцик додав: українська атомна електроенергія є дійсно дешевшою за електроенергію інших генерацій. І такою перевагою потрібно скористатися. «Нині з міжнародними партнерами ми обговорюємо ідею запрошувати інвесторів і створювати поблизу АЕС центри обробки даних, оскільки вони потребують безперебійного постачання великих обсягів електроенергії, при цьому забезпечуючи постійне навантаження для станцій, – пояснив радник керівника Компанії. – Є також ідея вивчити створення навколо АЕС так званих енергетичних кластерів, до яких були б залучені різного роду металургійні, хімічні та інші підприємства. Таким же чином: їм від атомної станції – дешева електроенергія, вони атомній станції – стабільне навантаження».  

На його думку, цим інвестиціям мають передувати здоровий бізнес-клімат, а також судова система європейського зразка, щоб інвестори відчували захищеність з боку держави.

Олксандр Моцик також висловив впевненість у тому, що наразі в світі не існує рівноцінної альтернативи атомній енергетиці. Адже тільки вона може забезпечити великий обсяг виробництва електроенергії без викидів вуглецю у атмосферу та гарантувати найнижчу ціну за кіловат-годину. «Очевидно, що роль атомної енергетики найближчими роками лише зростатиме, - підкреслив пан Моцик. – Нині Польща готується збудувати шість атомних реакторів до 2043 року, Білорусь побудувала ядерний блок і будує ще один, Словаччина працює над збільшенням атомної частки в енергетиці».