Пресцентр

Студенти розглянули варіанти підвищення стабільності енергосистеми України

Розмір шрифту

Скинути
30.11.2016

 

В рамках Європейських інженерних змагань EBEC НАЕК «Енергоатом» запропонувала студентам розглянути варіанти по забезпеченню більш стабільної роботи об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України шляхом будівництва нових генеруючих потужностей з врахуванням їхньої маневровості, вартості та екологічності. 
 

Змагання проходили з 21 по 26 листопада 2016 року на базі НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Запропонована Енергоатомом задача розглядалася у категорії змагань Case Study, метою якої є вирішення аналітичних завдань, детальне дослідження певного об’єкта, проблеми, процесу, що має чіткі часові та просторові межі.

Серед запропонованих варіантів вирішення питання найчастіше студенти згадували розвиток генеруючих потужностей на біопаливі та гідроелектростанцій. Зокрема, майбутні інженери звернули увагу на важливість добудови Дністровської та Ташлицької ГАЕС, оскільки вони мають найбільшу маневровість серед усіх видів генерації.

Водночас, особливу цікавість студенти приділили перспективним видам генерації, які лише знаходяться в стані розробки. Серед таких, зокрема, були згадані стеларатор, мікро-АЕС на базі гелієвого реактора та нанокомпозитний генератор.

Одна з команд також запропонувала розвиток геотермальних джерел в західних регіонах України для забезпечення їхньої енергонезалежності.

Довідка. European BEST Engineering Competition - змагання між студентами технічних спеціальностей усієї Європи. Метою змагань є просування інженерної думки в Україні шляхом створення сприятливих умов для її виникнення та розвитку.

Крім того, у рамках інженерних змагань студенти технічних університетів мають можливість розвинути і реалізувати свої ідеї завдяки співпраці з компаніями та спілкуванню з європейською освітньою спільнотою. Забезпечуючи контакт студентів, університетів та компаній-партнерів, змагання створюють унікальну платформу для спілкування.