Діяльність

Представники адміністрації та профкому ЮУАЕС зустрілися з молодими фахівцями підприємства

Розмір шрифту

Скинути
26.06.2019

У ВП ЮУАЕС відбулася традиційна зустріч представників адміністрації та профкому з прийнятими цього року працівниками, які мають статус молодих спеціалістів.

Свою трудову діяльність у ВП ЮУАЕС 2019 року розпочали 12 молодих спеціалістів. Серед них випускники Одеського національного політехнічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний університет», Центральноукраїнського національного технічного університету, Національного університету імені адмірала Макарова, Одеської національної академії харчових технологій. Семеро з 12-ти навчалися за тристоронніми договорами «АЕС - заклад вищої освіти - студент». Після отримання диплома, згідно з умовами договору, вони прийняті на роботу в реакторний, турбінні цехи, цех теплової автоматики і вимірювань, енергоремонтний підрозділ. Ще п'ятеро прийняті за вільним наймом.

Соціальній адаптації молоді на підприємстві приділяється особлива увага. Даний напрямок відображено в Колективному договорі компанії «Енергоатом» йому присвячений розділ Положення про роботу з персоналом. Система адаптації розрахована на три роки: за молодими фахівцями закріплюють наставників, вони проходять підготовку за індивідуальними програмами. Зустрічі з адміністрацією - одна зі складових адаптації. У їх перебігу молоде поповнення дізнається про переваги, які дає статус молодого фахівця, про основні форми роботи з персоналом, про систему формування кадрового резерву, про передбачені колективним договором пільги та соціальні гарантії, про благодійні акції, в яких беруть участь працівники енергокомплексу, інші традиції колективу. На таких зустрічах йдеться також про діяльність організації молоді, конкурсах наукових доповідей і професійної майстерності, перемога в яких сприяє кар'єрному росту.

Кадрова служба ВП ЮУАЕС занепокоєна тим, що не всі студенти, які уклали свого часу тристоронні договори з атомною станцією, в результаті приходять працювати на підприємство. З початку року за ініціативи студентів розірвано 8 договорів, на сьогодні діє 54. «Незважаючи на вжиті адміністрацією і профкомом заходи, проблема відтоку кадрів не втрачає актуальності. При цьому йдуть саме молоді працівники 25-35 років, на підготовку яких підприємство вже витратило кошти, - констатує виконувач обов'язки начальника управління кадрів ВП ЮУАЕС Володимир Малиновський. - Причину звільнення всі вказують одну - низький рівень зарплати».

Та все ж чимало випускників обирають стабільність, яку дає робота на державному підприємстві. Валентин Мартиненко закінчив Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». З цим навчальним закладом тристоронні договори укладаються порівняно нещодавно. Про працевлаштування на атомну електростанцію Валентин мріяв давно, ще після закінчення Южноноукраїнського професійного ліцею. Мети було досягнуто після здобуття вищої освіти. Свій вибір молодий спеціаліст пояснює тим, що атомна енергетика посідає провідне місце в промисловості України, експлуатує якісне та надійне обладнання. Галузь приваблює його стабільною зарплатою і можливостями кар'єрного росту.

У ВП ЮУАЕС можуть знайти своє застосування фахівці різного профілю. Так, Катерина Митрофанова - технолог-харчовик. Темою її дипломної роботи було створення страви з підвищеною біологічною активністю. Розробкою спеціального харчування для реабілітації працівників, які стикаються з шкідливими факторами виробничого середовища, молодий фахівець планує займатися надалі в оздоровчо-реабілітаційному комплексі «Іскра», куди її прийнято на роботу.