Діяльність

На ЗАЕС запроваджується система коучингу

Розмір шрифту

Скинути
11.10.2019

Протягом вересня-жовтня на Запорізькій АЕС 700 керівників пройдуть навчання в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) за методикою коучингу. Це новий і актуальний напрямок в атомній галузі, що стоїть поряд з лідерством.

Планується, що навчання коучингу повинні пройти усі керівники, які мають у підпорядкуванні хоча б одну людину. Головні завдання коучингу - підвищити ефективність роботи персоналу, прибрати конфлікти в робочих колективах, зробити відносини персоналу та керівників відкритими і довірливими, а також надати співробітникам станції свободу самостійно обрати правильне рішення при виконанні завдань.

Персонал Запорізької АЕС з методом коучингу ознайомлює начальник зміни енергоблоку Роман Дудкін, призначений керівником місії підтримки ВАО АЕС за напрямком «Спостереження керівників в стилі коучингу», яка пройде на ЗАЕС в листопаді. До цього методику коучингу передбачається розглянути з керівниками різного рівня, щоб виявити питання, які потім опрацювати під час місії. Лекції з цієї теми на станції також читають інструктори НТЦ, які пройшли відповідне навчання на Хмельницькій АЕС і отримали сертифікати. На даний момент лекції вже прослухали 10 груп, а це понад 300 керівників. Окрім лекцій та практичних прикладів у ході навчання використовують відеоматеріали ВАО АЕС.

Коучинг – це універсальний інструмент соціального і психологічного впливу на персонал, це унікальний шанс отримати вміння керувати без конфліктів, досягати за допомогою персоналу цілей, які намітив керівник. При цьому левову частку роботи будуть готові добровільно, без спонукань,  зробити підлеглі – завдяки постійному діалогу керівника та персоналу, коли проговорюються стандарти й очікування керівника, у тому числі і ті, яких він сам дотримується на практиці.

Отже, коучинг – це залучення людей до процесу, демонстрація впливу персоналу на сам процес виробництва, позитивний настрій і завоювання довіри та поваги у підлеглих. І при цьому персонал бере на себе зобов'язання виконувати роботу абсолютно самостійно.

Коучинг передбачає систему непокарання, бо тільки в доброзичливій і довірливій атмосфері співробітник стане самостійно шукати кращі рішення на виробництві та брати за них відповідальність. ВАО каже, що коучинг неможливий, якщо персонал не довіряє керівникові. Ця методика передбачає навіть, що підлеглий може зробити зауваження своєму начальнику, якщо той не дотримується прийнятих стандартів.