Діяльність

На Рівненській АЕС проведено комплексну перевірку роботи з персоналом

Розмір шрифту

Скинути
08.10.2018

2-5 жовтня на Рівненській АЕС відбулась комплексна перевірка роботи з персоналом НАЕК «Енергоатом». До складу комісії під головуванням директора з кадрів та соціальних питань Компанії Григорія Муляра, увійшли керівники та представники структурних підрозділів соціального розвитку, кадрової політики, охорони праці та охорони здоров'я Дирекції  Компанії та її відокремлених підрозділів.

Метою перевірки є покращення якості роботи з персоналом та здійснення дієвого контролю за проведенням на належному рівні такої роботи на Рівненській АЕС. Впродовж тижня у підрозділах електростанції проводилась перевірка за такими напрямками: управління персоналом, соціальний розвиток, медицина праці та управління кваліфікацією персоналу. Члени комісії провели інтерв’ювання керівників та спеціалістів, здійснили спостереження за персоналом, ознайомилися із документацією та оглянули робочі місця.

Як зазначив директор НАЕК «Енергоатом» з кадрів та соціальних питань Григорій Муляр, одним із завдань перевірки стало ознайомлення зі станом реалізації пілотного проекту щодо змін в організаційній структурі РАЕС, впровадження якого розпочалось у 2015 році. Досвід фахівців Рівненської АЕС, яка є прогресивним енергогенеруючим підприємством України, у даному напрямку став корисним для створення нової, удосконаленої моделі управління на інших відокремлених підрозділах Компанії.

«У ході перевірки обговорювалась низка важливих питань, спрямованих на забезпечення гідного рівня життя та роботи колективу рівненських атомників, зокрема відсутності в енергетиці стимулюючого фактору для персоналу. Тому першочерговим завданням адміністрації та профспілкового комітету Компанії є усунення всіх обставин, які стримують зростання зарплати атомників до рівня, що дозволить припинити відтік кваліфікованого персоналу атомних станцій. На збереження кадрового потенціалу спрямовані і зусилля із залучення молоді до вступу у ВНЗ на профільні спеціальності, - зазначив Григорій Миколайович, - Хотілося б зауважити, що на РАЕС приділяється і, переконаний, що приділятиметься надалі, значна увага конструктивному діалогу з персоналом електростанції, його підтримці та розвитку, що, у свою чергу, сприяє злагодженій та безпечній роботі підприємства».

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин подякував членам комісії за участь у перевірці, результати якої дозволять покращити та удосконалити роботу з персоналом. «Колектив РАЕС відкритий до співпраці. Усі надані рекомендації та пропозиції членів обстеження обов’язково будуть враховані»,- прокоментував Павло Павлишин.

Як зазначив заступник генерального директора РАЕС з персоналу Ігор Вітковський, висновки членів комісії за усіма чотирма її напрямками – позитивні. «Впродовж тижня учасниками комплексної перевірки на РАЕС вивчалися питання: контролю та забезпечення якості кадрової роботи, професійного відбору персоналу при прийнятті на роботу, трудової дисципліни, підготовки, атестації, підтримки та підвищення кваліфікації персоналу та стан охорони здоров’я працівників, реалізації соціальних пільг та гарантій працівників, взаємодії адміністрації із профспілковим комітетом атомної електростанції, реалізації житлової програми. Для більш повної оцінки роботи з персоналом комісія відвідала проммайданчик електростанції та об’єкти РАЕС культурного, спортивного та оздоровчого спрямування: санаторій-профілакторій, здоровпункт, спорткомплекс, професійно-технічне училище, Палац культури, готель «Вараш»,- прокоментував Ігор  Вітковський, - Сподіваємось, що відмічені комісією практики та напрацювання рівненських атомників у напрямку роботи з персоналом, стануть корисними та ефективними для представників інших відокремлених підрозділів Компанії».

В цілому, в результаті комплексної перевірки комісія визнала стан організації роботи з персоналом на Рівненській АЕС задовільним, а за окремими, відображеними в акті пропозиціями, досвід РАЕС заслуговує на його узагальнення та поширення в інших  відокремлених підрозділах НАЕК «Енергоатом».

В рамках перебування на РАЕС учасники перевірки побували в інформаційному центрі «Полісся» та здійснили об’їзд навколо Рівненської АЕС.