Діяльність

Молоді фахівці ХАЕС пройшли стажування у рамках міжнародного проекту МАГАТЕ

Розмір шрифту

Скинути
14.08.2019

У рамках міжнародного проекту МАГАТЕ «Підтримка процесу прийняття інформованих рішень та розвитку потенціалу з метою розробки реалізації програм розвитку ядерної енергетики» Міжконтинентальний ядерний інститут (INI) провів для молодих фахівців атомних електростанцій з усього світу чотиритижневе стажування з метою набуття практичних навичок роботи на АЕС шляхом отримання міжнародного досвіду безпечної та надійної експлуатації АЕС. Семінар-практикум відбувався в Чехії та США.

Під час тренінг-курсів розглядалися питання безпечної, стабільної та надійної експлуатації ядерних реакторів, прискорювачів і установок, обробки радіоактивних відходів (РАВ), а також експлуатаційної документації. Учасники семінару, серед яких був фахівець електричного цеху Хмельницької АЕС Андрій Шерстюк, прослухали курс лекцій, зокрема, про реактори ІІ-IV поколінь, аналіз їх безпеки та зовнішні загрози. Молоді фахівці отримали змогу поглибити свої знання щодо контролю якості управління АЕС, програм зняття з експлуатації ядерних установок та управління відходами.

За словами представника ХАЕС, участь у таких тренінг-курсах - це можливість ознайомитися з досягненнями провідних ядерних центрів, обмінятися знаннями та досвідом із зарубіжними колегами. А найголовніше, такі проекти сприяють застосуванню сучасного підходу в атомній галузі. Адже міжнародний ядерний інститут та МАГАТЕ відіграють значиму роль у проведенні досліджень з безпеки, стійкості і надійності ядерних установок, ядерних матеріалів, а також підготовки висококваліфікованих фахівців. Спеціалісти галузі ядерної енергетики мають можливість співпрацювати, використовуючи накопичений досвід, розвивати навички і поширювати знання серед молодих фахівців.

Проект надає учасникам унікальну можливість побувати у місцях, закритих широкому загалу громадськості. У рамках заходу атомники відвідали Темелінську АЕС, завод з видобутку урану DIAMO, дослідницький центр лазерних установок ELI BEAMLINES, Гарвардський університет, Массачусетський зелений високопродуктивний обчислювальний центр, побували на центральному пункті розподілу електроенергії незалежного системного оператора ISO New England, у центрі з виробництва радіоактивних препаратів для медичних цілей Lantheus Medical Imaging, Billerica, де ознайомились з методами та процедурами застосування ядерних установок в мирних цілях.