Діяльність

Южно-Українську АЕС з робочим візитом відвідали експерти ЄБРР

Розмір шрифту

Скинути
27.04.2017

На Южно-Українській АЕС 21 квітня з робочим візитом побували представники фірми «Делойт і Туш» (США, Україна). Як відповідальних консультантів і експертів їх задіяно у виконанні послуг у рамках проекту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) «Україна: Енергоатом - Сталий економічний розвиток». 

Компанію «Делойт і Туш» залучено ЄБРР для розробки плану корпоратизації НАЕК «Енергоатом». Зміна форми управління, а саме корпоратизація компанії, була однією з умов кредитної угоди, підписаної 2013 року між Енергоатомом і Європейським банком реконструкції та розвитку.

Доручену роботу фірмі-консультанту слід виконати за 18 місяців. До лютого наступного року її експерти мають розробити «дорожню карту», за якою здійснюватиметься зміна форми управління компанії. Ще 6 місяців відводиться на  втілення її в життя.

 У процесі роботи представники «Делойт і Туш» виявили бажання ознайомитися з діяльністю одного з майданчиків Енергоатома. Для цієї мети було обрано ВП «Южно-Українська АЕС». Тут гості побували на об'єктах енергокомплексу - енергоблоках АЕС і каскаді ГЕС-ГАЕС, після відвідування яких констатували високий рівень безпеки підприємства та високу кваліфікацію його фахівців.

Під час  діалогу зарубіжних експертів з представниками ВП ЮУАЕС було підкреслено важливість врахування соціальних аспектів у процесі майбутньої корпоратизації. Наголошувалося також на необхідності своєчасного та повного інформування персоналу АЕС і жителів міст-супутників про основні етапи цього процесу.

«Процес корпоратизації Енергоатома слід розглядати як зміну юридичної структури, - підкреслив експерт «Делойт і Туш» Кендрик Вензель. - Це не приватизація. Це навіть не корпоратизація в повній мірі, оскільки капітал компанії стовідсотково залишиться державним. При цьому Енергоатом отримає додаткові можливості у залученні інвестицій на міжнародній арені».

Довідка. Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат № 3).