Діяльність

Рівненську АЕС відвідали консультанти за проектом корпоратизації НАЕК «Енергоатом»

Розмір шрифту

Скинути
18.07.2017

Рівненську АЕС з ознайомчим візитом 17 липня відвідали представники компанії «Делойт і Туш», які задіяні у виконанні проекту переходу НАЕК «Енергоатом» від унітарного державного підприємства до корпоративної економічної структури. Реалізація проекту триватиме до кінця липня наступного року.
 

Метою візиту консультантів та експертів міжнародної консалтингової компанії «Делойт і Туш», яка здобула тендер на проект корпоратизації НАЕК «Енергоатом», стало ознайомлення керівництва РАЕС та представників її профспілкової організації з цілями, ключовими питаннями, етапами реалізації проекту «Україна: Енергоатом – сталий корпоративний розвиток». Провeдeння корпоратизації Енергоатома є однією з обов’язкових умов кредитної угоди з ЄБРР на реалізацію заходів Програми підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС України (КзПБ). Нещодавно у Києві було презентовано початковий звіт корпоратизації.

За словами заступника керівника проекту, експерта «Делойт і Туш» Тараса Сірого, в липні наступного року має бути завершений проект 10-річного плану розвитку Енергоатома в напрямках управління фінансами, залучення довгострокового капіталу та управління грошовими коштами. Три етапи реалізації включатимуть огляд та оцінку наявної в Україні законодавчої бази, складання «дорожньої карти» корпоратизації Енергоатома, оформлення питань корпоративного управління та визначення повноважень правління з урахуванням найкращого досвіду та міжнародних стандартів. Як зауважив Тарас Сірий, Енергоатом очікує, насамперед, перетворення юридичної форми – з державного унітарного підприємства на публічне акціонерне товариство. У майбутньому це дозволить створювати спільні підприємства, залучати інвестиції, спростити схему взаємодії з Енергоринком, іншими словами, стати більш конкурентоспроможним підприємством з прозорою схемою управління. Наразі триває розробка «дорожньої карти», тобто плану заходів, необхідних для виконання корпоратизації, після ухвалення якої проводитиметься її супроводження та підтримка Компанії.

У позитиві майбутніх перетворень впевнений генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин. На його думку, під час процесу структурних змін важливо дотримуватись балансу, адже неминучість відходу від існуючої форми управління сьогодні очевидна. Підтвердженням тому є відсутність у світі державних унітарних підприємств атомної генерації.