Діяльність

Президент Енергоатома взяв участь у розширеному засіданні адміністрації та профкому компанії з питань виконання Колдоговору

Розмір шрифту

Скинути
23.08.2016

Адміністрація та профспілковий комітет НАЕК «Енергоатом» провели розширене засідання  з підведення підсумків виконання Колективного договору Компанії за І півріччя 2016 року.

У ході засідання президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський виступив з доповіддю щодо поточної діяльності Енергоатома та виконання Колдоговору. Керівник Компанії подякував трудовим колективам усіх підрозділів за професійну солідарність і підтримку, яку отримало керівництво Енергоатома відстоюючи і захищаючи інтереси галузі від суддівського свавілля. «Рахунки Компанії, через штучно утворені боргові зобов’язання перед до цього нікому не відомою фірмою Укрелектроват, були заблоковані виконавчою службою у січні цього року. Акції протесту профспілок, які відбулися 26 квітня і 31 травня, засвідчили професійну згуртованість наших працівників у відстоюванні справедливості і захисті інтересів найпотужнішої енергетичної Компанії держави», - зазначив Ю.Недашковський.

Президент Компанії повідомив, що за підсумками І півріччя поточного року робота усіх підрозділів Енергоатома була в цілому оцінена задовільно.

Звертаючись до учасників засідання, Ю.Недашковський відзначив, що протягом звітного періоду до оптового ринку електроенергії було відпущено 37,9 млрд кВт-год електроенергії, або 101,3% планового завдання. «Через балансові обмеження в І-му півріччі нинішнього року атомними станціями недовироблено 2,4  млрд кВт-год. При тому, що в минулому році у першому півріччі такі обмеження були мінімальними – всього 16 млн кВт-год», - уточнив керівник Компанії.

За перше півріччя 2016 року Енергоатом відпустив електроенергії до оптового ринку на суму 19,6 млрд грн (з ПДВ), але розрахунки за неї становили лише 94,9% (18,6 млрд грн). Станом на 8 серпня 2016 року загальна заборгованість ДП «Енергоринок» перед Енергоатомом за відпущену товарну продукцію становила 11 млрд 684 млн грн, в тому числі прострочена заборгованість – 9 млрд 944,8 млн грн. Разом із тим, за результатами роботи у першому півріччі 2016 року чистий прибуток Енергоатома склав 1,1 млрд  грн. Детальніше з підсумками роботи Енергоатома у першому півріччі можна ознайомитись у матеріалі за результатами засідання Балансової комісії компанії (посилання).

Говорячи про питання корпоратизації НАЕК «Енергоатом», Ю.Недашковський нагадав, що влітку 2014 року в компанії було розроблено та надіслано до Міненерговугілля проект Закону України «Про особливості корпоратизації державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом». «Запропонований законопроект покликаний у першу чергу унеможливити корпоратизацію Енергоатома на загальних підставах, тобто, без урахування його особливостей та унікального статусу. Отже, чинне законодавство надає можливість розпочати процес корпоратизації Енергоатома у будь-який момент», - зазначив президент Енергоатома.  

Він повідомив, що Міненерговугілля вже направлено на погодження до центральних органів виконавчої влади проект розпорядження Кабміну «Про перетворення державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».  «1 липня поточного року у Міненерговугілля відбулася міжвідомча нарада з питань корпоратизації Енергоатома, у якій прийняли участь представники Компанії та профспілкового комітету. На зазначеній нараді було прийнято пропозиції Компанії щодо внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 29 серпня 2012
року № 802 щодо обов’язкового включення до складу комісії з корпоратизації представників трудового колективу. Ініціатором зазначених змін виступить Міненерговугілля», - сказав Ю.Недашковський.  

Він також уточнив, що остаточне рішення щодо доцільності, необхідності та тексту закону про корпоратизацію Компанії буде прийматися після висновків Консультанта з корпоратизації, контракт з яким буде укладено у кінці серпня  – на початку вересня. «До цієї роботи в обов’язковому порядку будуть залучатися профспілки», - додав президент Енергоатома.

На завершення свого виступу Ю.Недашковський підкреслив, що першочерговим завданням трудового колективу Компанії є забезпечення стабільної та безпечної роботи АЕС і успішне проходження пікових навантажень осінньо-зимового періоду 2016/2017 років.