Діяльність

Очільник Енергоатома: Компанія має розпочати й завершити процес корпоратизації

Розмір шрифту

Скинути
30.10.2020

Очільник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в інтерв’ю інтернет-виданню «Главком» наголосив на тому, що процес корпоратизації Компанії, про який ідеться з 2013 року, потрібно якнайшвидше розпочати і завершити.

Т.в.о. президента Енергоатома пояснив, що цей процес передбачає перетворення державного підприємства на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть виключно державі. Це має бути зроблено через створення наглядової ради Компанії як органу управління, який отримає всі повноваження, що їх досьогодні здійснювало стосовно НАЕК «Енергоатом» Міністерство енергетики.

За словами Петра Котіна, європейська практика доводить, що наглядова рада як колегіальний орган є найбільш ефективною в прийнятті управлінських рішень. Крім цього, наразі Україна взяла курс на створення на державних підприємствах саме наглядових рад, керуючись принципами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

«Це дуже важливий крок, до нього нас давно підштовхують наші закордонні партнери та інвестори, для яких функціонування державного підприємства на ринку електричної енергії – це нонсенс», – наголосив Котін. 

Він окремо звернув увагу на те, що корпоратизація не перебачає скорочень у Компанії, навпаки. «Корпоратизація – це прозора й ринкова модель управління, зростання прибутку компанії, збереження робочих місць, – пояснив Петро Котін. – Вона дасть змогу державі як акціонеру навчитися ефективно управляти такими компаніями, як НАЕК «Енергоатом», і отримувати від поставленої електроенергії дивіденди в Держбюджет».

Для довідки:

Наприкінці 2019 року Указом Президента України №837 Уряд отримав доручення провести корпоратизацію Енергоатома до кінця 2020 року і подати на розгляд парламенту відповідний законопроект.

22 вересня 2020 року глава держави Указом № 406 знову доручив КМУ «забезпечити вдосконалення управління ДП «НАЕК «Енергоатом», зокрема пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації зазначеного суб’єкта господарювання».