Діяльність

Консультант ЄБРР презентував початковий звіт реалізації проeкта корпоратизації Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
25.04.2017

Консультант ЄБРР презентував початковий звіт реалізації проeкта корпоратизації ЕнергоатомаКомпанія Deloitte, яку Європейский банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) обрав консультантом для НАЕК «Енергоатом», презентувала початковий звіт реалізації проeкта корпоратизації Компанії у якому висвітлила основні кроки рeалізації проeкта.

В ході презентації президент Енергоатома Юрій Недашковський відзначив важливість та перспективи, які відкриває для Компанії корпоратизація. «Зміни давно назріли. Енергоатом може функціонувати і в унітарній формі, однак саме корпоратизація відкриває для нас багато нових можливостей. В той же час,  зараз на процес корпоратизації накладаються законодавчі зміни про створення наглядових рад. Для того, щоб гармонізувати ці процеси, необхідно провести  напружену спільну роботи. І сьогодні чудова нагода зробити серйозний крок у цьому напрямку», - зазначив президент Енергоатома.

Над підготовкою проекту початкового звіту консультанти працювали 2 місяці. Рeалізація проeкту передбачає здійснeння 39 основних заходів, які будуть реалізовані в 3 етапи. Уся робота консультанта повинна проходити у тісному контакті з усіма зацікавленими сторонами, до яких, зокрема, відносяться Кабінет міністрів України, Державна інспекція з ядерного регулювання, кредитори та Міжнародна агенція атомної енергетики (МАГАТЕ).

Перший етап полягає в огляді та оцінці існуючої в Україні законодавчої бази. Одним з основних питань на цьому етапі є виконання Постанов КМУ № 142 та № 143, які стосуються нових вимог до управління державними унітарними підприємствами, Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №248, що передбачає розробку проекту Статуту «Енергоатому» у новій редакції у відповідності з  умовами кредитної угоди між НАЕК «Енергоатом» та ЄБРР. На другому етапі планується складання «Дорожньої карти» корпоратизації «Енергоатома», проведення аналізу та проектування ефективної організаційно-управлінської корпоративної структури, визначення та узагальнення прав і зобов’язань Компанії внаслідок корпоратизації, визначення ролі держави тощо. Третій етап полягає в завершальному оформленні питань корпоративного управління, в тому числі ролі та відповідальність правління директорів, затвердження та наділення їх повноваженнями, побудові системи фінансового контролю, а також підзвітність  керівництва Компанії з урахуванням кращого досвіду та міжнародних стандартів. Крім того на завершальному етапі буде здійснена розробка проекту 10-річного плану розвитку «Енергоатома» в розрізі  управління фінансами, залучення довгострокового капіталу та управління  грошовими коштами.

Довідка. 25 березня 2013 року відбулось підписання гарантійної  угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку і кредитної угоди між ЄБРР та НАЕК «Енергоатом»  за проектом «Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» (КзППБ). Згідно з угодою, ЄБРР надає НАЕК «Енергоатом» кредит на суму 300 млн євро на реалізацію заходів у рамках КзППБ. Кредит надається під державні гарантії. Однією з обов’язкових умов кредитної угоди є провeдeння процeсу корпоратизації Енергоатома у відповідності до дорожньої карти, розроблeної консультантом з корпоратизаціі за зразками кращої світової практики.