Енергоатом

Роз’яснення щодо системи оцінки відповідності продукції в ДП «НАЕК «Енергоатом»

Розмір шрифту

Скинути
23.04.2015

У зв’язку з тим, що останнім часом почастішали випадки звернення виробників продукції для АЕС, щодо системи оцінки відповідності продукції в ДП «НАЕК «Енергоатом», а саме оцінки відповідності на етапі виробництва продукції, документів, що підтверджують відповідність продукції та інше, а також задля запобіганню непорозумінь надаємо роз’яснення.

Основною метою системи оцінки відповідності продукції в ДП «НАЕК «Енергоатом» є недопущення застосування продукції, що не відповідає вимогам норм, правил та стандартів, чинних в атомній енергетиці, нормативно-правових актів, що регулюють відносини в сфері технічного регулювання. Система оцінки відповідності продукції включає в себе декілька етапів від планування закупівель до вхідного контролю та експлуатації обладнання. У ДП «НАЕК «Енергоатом» розроблено ряд документів системи оцінки відповідності, а саме:

У зв’язку з тим, що відповідно до ДСТУ ISO/IEC 17000 оцінка відповідності виконується шляхом випробування, здійснення контролю і може здійснюватися першою, другою та третьою стороною, у ДП «НАЕК «Енергоатом» під час приймання продукції вимагаються такі документи:

План якості це документ, що включає описовий перелік  технологічних процесів і контрольних операцій, що підлягають контролю під час виготовлення, вимог до них, а також кількість і статус контрольних точок.

Необхідність оцінки відповідності продукції за планами якості встановлюється ДП «НАЕК «Енергоатом» в договорі (контракті) з виробником (постачальником) та в технічних вимогах і умовах поставки , якщо останні є додатком до договору (контракту).

Вхідний контроль у ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснюється за умовами договору. Якщо умовами договору передбачено наявність плану якості при постачанні продукції, тоді необхідно у термін, що зазначений договором надати ДП «НАЕК «Енергоатому» на розгляд та узгодження план якості, оформлений згідно з нормативними документами ДП «НАЕК «Енергоатом». Після проведення оцінки відповідності, заповнений та завізований представниками ДП «НАЕК «Енергоатом» план якості надається з комплектом документів на продукцію на вхідний контроль. У разі, коли постачальник не є виробником продукції, він має одержати проект плану якості у виробника. Постачальник має розглянути проект, визначити контрольні точки перевірки, в яких братимуть участь його представники, та передати проект плану ДП «НАЕК «Енергоатом».

У разі відсутності у договорі вимоги щодо наявності плану якості, останній не вимагається при проходженні вхідного контролю.

Роботи з оцінки відповідності за планом якості можуть бути виконані персоналом ДП «НАЕК «Енергоатом» або делеговані ДП «НАЕК «Енергоатом» сторонній організації на підставі договору між цією організацією та ДП «НАЕК «Енергоатом» у межах кожної окремої поставки. Тобто, саме договором на виконання робіт з оцінки відповідності конкретної продукції ДП «НАЕК «Енергоатом» уповноважує сторонню організацію. 

З усіма питаннями щодо оцінки відповідності продукції просимо Вас звертатись до департаменту з ліцензування виконавчої дирекції з якості та управляння ДП «НАЕК «Енергоатом» за телефоном (044) 277-78-18. Контактні особи Нерознак Валентин Іванович та Топчій Марина Анатоліївна.