#STANDWITHUKRAINE

ВП «Енергоатом-Трейдинг» здійснює продаж електричної енергії:

  • за двосторонніми договорами;

  • на ринку «на добу наперед»;

  • внутрішньодобовому ринку;

  • балансуючому ринку.

Електрична енергія реалізується на ринку двосторонніх договорів відповідно до «Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 499. Постановою КМУ від 28.07.2021 № 791 Порядок доповнено «Порядком проведення спеціальної сесії з продажу пакетів лотів за двосторонніми договорами».

Торгівля на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку здійснюється згідно з Правилами ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 308.

Робота на балансуючому ринку регулюється Правилами ринку, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307.

У серпні 2021 р. ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочало роботу на ринку допоміжних послуг. Запорізька АЕС стала першою атомною електростанцією, яка отримала право надавати допоміжні послуги в торговій зоні «ОЕС України».

Інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E створила широкі можливості для експорту української електричної енергії. У червні 2022 р. ВП ЕАТ розпочав постачання електричної енергії в Молдову.

ДП «НАЕК «Енергоатом» має великий потенціал для збільшення обсягів виробництва електричної енергії, тому її експорт до Молдови, а згодом – і до сусідніх країн ЄС, є надзвичайно перспективним напрямом торговельної діяльності.


Інвестиційні програми АЕС з виробництва теплової енергії