#STANDWITHUKRAINE

На Південноукраїнській АЕС обговорили забезпечення фізичного захисту при перевезенні свіжого та відпрацьованого ядерного палива територією України

28 липня 2022 року, в місті Южноукраїнськ на базі Південноукраїнської АЕС під головуванням в.о. голови Держатомрегулювання – головного держінспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олега Корікова відбулася розширена нарада стосовно забезпечення фізичного захисту при перевезенні свіжого та відпрацьованого ядерного палива територією України й необхідних технічних заходів у разі неможливості здійснити такі перевезення в умовах воєнного стану.

В нараді взяли участь президент Енергоатома Петро Котін, очільники Південноукраїнської, Рівненської, Хмельницької атомних електростанцій та ВП «Атомпроектінжиніринг», представники Міненерго, Держатомрегулювання, Служби безпеки України, Національної гвардії, а також суб’єктів перевезення та учасників плану взаємодії на випадок вчинення диверсії під час перевезень ядерного матеріалу.

Розглянувши широке коло питань – стосовно надійності, безпеки та логістики перевезення свіжого та відпрацьованого ядерного палива, учасники наради ухвалили низку нагальних рішень.