#STANDWITHUKRAINE

12 липня 2022 року в медіацентрі «Україна» (Укрінформ) відбулася презентація кліпу на пісню «Енергодар – це Україна!», створеного ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з гуртом ТНМК і режисером Юрієм Ковальовим

«Енергодар – це Україна!»: розповідаємо світові про подвиг атомників ЗАЕС. Пісня ТНМК «Енергодар» – це присвята тим, хто опинився в окупації. Україна нічого не забула, Україна повернеться. Україна – віддячить. А Енергодар – це Україна!

Сьогодні, 12 липня 2022 року, в медіацентрі «Україна» (Укрінформ) відбулася презентація кліпу на пісню «Енергодар – це Україна!», створеного ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з гуртом ТНМК і режисером Юрієм Ковальовим.

Найбільша в Європі атомна електростанція – Запорізька АЕС – та її місто-супутник Енергодар з 4 березня 2022 року перебувають під окупацією російських загарбників. Весь цей час окупанти постійно тероризують місцевих жителів і працівників атомної станції: посилюють тиск, принижують, знущаються з них, викрадають і катують. Йдеться вже про сотні викрадених містян, місцеперебування яких наразі невідоме.

Участь у презентації кліпу взяв і президент «Енергоатома» Петро Котін. Він підкреслив, що рашисти намагаються перетворити ЗАЕС на військову базу, ставлячи під загрозу світову ядерну безпеку. І в цих умовах українські атомники продовжують працювати, оскільки розуміють можливі трагічні наслідки бездумних дій загарбників.

«Ситуація на Запорізькій АЕС дійсно складна. Українських атомників постійно піддають жорстоким побиттям, як, наприклад, водолаза гідроцеху ЗАЕС Андрія Гончарука. Також їх викрадають і утримують у невідомих місцях, вбивають і розстрілюють. Жахлива історія і Сергія Швеця, працівника Запорізької станції, якого розстріляли за проукраїнську позицію, своєю цинічністю вразила весь цивілізований світ. І, на жаль, ніхто не знає, які звірства можуть іще вчинити рашисти», – констатував пан Котін.

Очільник Енергоатома подякував усій команді, яка працювала над створенням відеокліпу, адже дуже важливо раз у раз нагадувати світові, що доводиться переживати нашим атомникам, які в нелюдських умовах продовжують забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку. І не лише України, а й усієї Європи та навіть світу. 95% працівників ЗАЕС не хочуть співпрацювати із російськими загарбниками і саме за це піддаються жахливим тортурам.

«Енергодар – це Україна! – зазначив лідер гурту «Танок на майдані Конґо» Олег Фагот Михайлюта. – Так було, є і буде. Як би складно не було, мешканці Енергодару та інших окупованих територій тримаються». Власне, головна мета кліпу – вчергове нагадати суспільству про героїзм тисяч атомників Енергодару. Він оспівує незламність героїв ЗАЕС і всіх окупованих територій – людей, які мужньо тримаються попри навалу російської орди. «Вчинок – більший за тисячі слів. І ця пісня та кліп є не лише нагадуванням. Це також підтримка та повага, а ще заклик до кожного мешканця тимчасово окупованих територій – триматися і бути мужніми. Ми обов’язково повернемося!» – сказав Фагот.

«Основна ідея цієї відеороботи – продемонструвати щоденний героїзм тисяч енергодарців, на долю яких випало неймовірно тяжке випробування окупацією, – зауважив режисер Юрій Ковальов. – Випробування, яке переважна більшість цих мужніх людей проходять з неймовірною гідністю, не зраджуючи ні одне одного, ні Україну. Світ має знати про це!»

Сьогодні енергетики Запорізької АЕС тримають на власних плечах ядерну безпеку цілої планети. І про їхній подвиг варто повсякчасно розповідати. У будь-який спосіб, з усіх можливих майданчиків, Україні та світові. Щоб кожен і у нас в державі, і поза її межами, чітко усвідомлював, чия кропітка праця забезпечує безперебійну роботу однієї з найбільших атомних електростанцій світу!

Переможемо, Героям Слава! Енергодар – це Україна!