#STANDWITHUKRAINE

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує захоплення Запорізької АЕС

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує захоплення найбільшої атомної електростанції України та Європи – Запорізької АЕС, яка вже три місяці поспіль перебуває під контролем російських окупантів-військових і представників російських енергетичних компаній.

Про це йдеться у коментарі МЗС, опублікованому на офіційному сайті відомства.

У ньому зазначається, що дії російських ядерних терористів на ЗАЕС і в тимчасово захопленому Енергодарі, постійні ракетні обстріли території України з боку рф, зокрема й у напрямку атомних електростанцій, становлять безпрецедентну загрозу ядерній безпеці України, Європи та всього світу.

«Немає жодного виправдання підступним перешкодам, які чинить країна-агресор спільним зусиллям України і міжнародного співтовариства, спрямованим на деокупацію станції та відновлення її сталого функціонування», –підкреслюється у коментарі.

-->

МЗС закликало гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та генсекретаря ООН Антоніу Гутерріша подвоїти зусилля, шукаючи шляхи якомога швидшого звільнення ЗАЕС від російських загарбників, повернення її під повний контроль України та відновлення безпеки станції.