Safety culture

Zaporizhzhya NPP Was Recognized as the Best in the Field of Safety Culture

Font size

Reset
16.12.2014

На VII Міжнародній конференції з культури безпеки на атомних електростанціях, що відбулась в Києві, Запорізьку АЕС було визнано кращою за підсумками роботи у галузі культури безпеки серед атомних станцій України.
 

У номінації «Кращий підрозділ» почесне звання здобула служба головного спеціаліста з енергетичних реакторів (СГСЕР), вручено почесні грамоти НАЕК «Енергоатом» керівнику підрозділу Сергію Шигіну та його заступнику Дмитру Сухову.

Якщо Запорізька АЕС, починаючи з 2002 року, кілька разів була першою серед АЕС України у сфері культури безпеки, то таку високу оцінку СГСЕР отримує вперше.

«Отримана нагорода - визнання заслуг усього колективу. Ми не ставили перед собою мету неодмінно отримати її, просто кожного дня намагаємося робити свою роботу якнайкраще», - прокоментував цю подію керівник СГСЕР Сергій Шигін.

З усіх комплексних програм підвищення рівня безпеки, прийнятих до реалізації, понад 90% заходів, що запроваджуються вперше, припадає на Запорізьку АЕС. Наша станція була обрана в якості пілотної для всіх енергоблоків АЕС України з реакторами ВВЕР-1000. Основна мета цих заходів - зниження ризику для населення та персоналу за рахунок зниження ймовірності виникнення подій, що викликають аварію, і мінімізація наслідків аварії шляхом підвищення ефективності вже існуючих бар'єрів на шляху розповсюдження радіоактивних речовин.

Виступати у ролі пілотної станції - відповідально. По суті, ці заходи спрямовані на усунення наявних невідповідностей діючих національних правил і нормативів безпеки, а також на реалізацію рекомендацій МАГАТЕ щодо підвищення безпеки АЕС з нашим типом реакторів.

Пріоритетне завдання СГСЕР, як і всього колективу станції, на найближче десятиліття - це продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків. Відповідно до деталізованого плану-графіку продовження термінів експлуатації енергоблоків № 1 і №2 практично у повному обсязі виконано роботи з обстеження технічного стану систем. Розпочато аналогічні роботи з продовження терміну експлуатації енергоблоку № 3. Силами колективу СГСЕР запропоновано та прийнято до реалізації ряд заходів щодо забезпечення аварійної готовності Запорізької АЕС.

Довідка: Радіаційний фон у районі розташування Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 16 грудня складає 8-12 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. КВт кожен. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у 1984 році, другий - у 1985 р, третій - у 1986 р, четвертий - у 1987 р, п'ятий - у 1989 р, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.