Safety culture

Zaporizhzhya NPP Summarised Results of Safety Culture Posters Competition

Font size

Reset
01.12.2014

На Запорізькій АЕС підбито підсумки конкурсу плакатів з культури безпеки. Метою конкурсу плакатів, який проходив між підрозділами Запорізької АЕС, стало висвітлення основних принципів культури безпеки.
 

Учасники творчо підійшли до розкриття тем, заявлених на конкурс: «Безпека - це чітко визнана цінність», «Лідерство проявляється у питаннях безпеки», «Відповідальність чітко проявляється у безпеці», «Ядерна технологія визнається як особлива і унікальна», «Ядерна безпека проходить через постійну перевірку», «Безпека інтегрована в усі види діяльності », «Важливим фактором забезпечення безпеки є навчання».

Одна з вимог конкурсу - плакат повинен мати заклик, гасло, слоган, який відповідає принципам культури безпеки. При розробці плакатів автори вникали не лише у загальну канву культури безпеки, а конкретно демонстрували, що стоїть за тим чи іншим принципом.

З урахуванням усіх критеріїв відповідності плаката цілям і завданням конкурсу, а також оригінальність, композиційне рішення та рівень художнього виконання, журі визнало найкращим плакат служби головного метролога. Автори роботи Інна Марченко і Олександр Передерій.

Далі рейтингова таблиця вишикувалася так. У номінації «Плакат - попередження» кращою стала робота Юлії Семутіної (цех господарського обслуговування). «Кращим сатиричним плакатом» і «Кращим художнім плакатом» визнано роботи авторів Олега Скачка і Тетяни Кравець (цех радіаційної безпеки).

Необхідно відзначити, що плакати, представлені цехом радіаційної безпеки, заслуговують особливого визнання. Ці роботи були виконані вручну, без використання комп'ютерної техніки або поліграфії. Їх автори доклали багато зусиль, свої думки, почуття та енергію, що особливо було відзначено членами журі.

Конкурсні роботи були виконані на досить високому художньому рівні. Одним з побажань журі для майбутніх конкурсантів стала пропозиція щодо збільшення кількості сатирично спрямованих плакатів, які критикують недоліки в існуючій практиці. Такі роботи дозволяють коректувати поведінку не лише всіх працівників станції, але і керівників.

З кожним роком плакати стають все більш цікавими, яскравими і змістовними. Багато з них можна одразу ж друкувати та розміщувати на робочих місцях як наочний посібник.