Safety culture

Level of Safety Culture Assessed at Khmelnytska NPP

Font size

Reset
20.06.2014

З 16 по 20 червня цього року комісія у складі представників дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом», а також фахівці Запорізької та Рівненської АЕС провели комплексну перевірку стану безпеки Хмельницької АЕС.

Представники дирекцій ДП «НАЕК «Енергоатом», а також фахівці Запорізької та Рівненської АЕС здійснювали комплексну перевірку основних цехів та підрозділів ХАЕС.

Впродовж тижня представники комісії працювали у підрозділах Хмельницької АЕС: вивчали документацію, проводили огляд обладнання, спілкувалися із персоналом станції та спостерігали за виконанням робіт.

За результатами комплексної перевірки було надано ряд рекомендацій, а також відзначено ряд позитивних практик, які варті розповсюдження на інших атомних станціях.

За словами директора департаменту відомчого нагляду дирекції з нагляду за безпекою ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Богуна, керівництво, персонал підприємства приділяє значну увагу культурі безпеки на Хмельницькій АЕС, як  пріоритетному напрямку діяльності.

Підсумовуючи, генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко наголосив, що за результатами перевірки стану безпеки будуть розроблені необхідні корегуючі заходи, а кращими напрацюваннями фахівці станції готові поділитися із  колегами АЕС України.

Довідково. Термін «культура безпеки» запроваджений МАГАТЕ ще у 80 - х роках 20–го століття. Культура безпеки – це принцип, що визначає діяльність експлуатуючої організації ядерної установки в цілому і кожного працівника окремо, виходячи з пріоритету дотримання ядерної і радіаційної безпеки. При цьому забезпечення безпеки ядерної установки є внутрішньою потребою кожного працівника.

Головний принцип культури безпеки полягає у формуванні стійкого внутрішнього переконання кожного працівника АЕС у тому що саме від нього, а не від когось іншого, залежить безпека її експлуатації.