Press Center

The Safety Level of Ukrainian NPPs Conforms with Current Statutory Requirements

Font size

Reset
10.02.2014

Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» експлуатує 15 атомних реакторів та виробляє до 50 відсотків електроенергії України. Відповідно до Закону України «Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку» на Компанію покладено функції експлуатуючої організації, що відповідає за постійне підвищення рівня безпеки АЕС України. Станом на сьогодні рівень безпеки діючих енергоблоків відповідає національним та світовим стандартам, що підтверджено МАГАТЕ та іншими міжнародними організаціями.

Забезпечення режиму фізичного захисту, охорони та оборони АЕС України здійснюється згідно з міжнародною Конвенцією про фізичний захист ядерного матеріалу та вимог законів України. Відповідно до вимог чинного законодавства, ДП НАЕК «Енергоатом» співпрацює зі Службою безпеки України, яка бере участь у проведенні оцінки загрози вчинення диверсії, крадіжки або будь-якого іншого неправомірного вилучення радіоактивних матеріалів та, у межах своєї компетенції, здійснює оперативно-розшукову діяльність щодо виявлення і попередження, припинення та розкриття відповідних правопорушень у сфері фізичного захисту.

Відповідно до законодавства України підрозділами фізичного захисту українських АЕС та військовими частинами внутрішніх військ МВС України забезпечується безперервність функціонування систем фізичного захисту АЕС, безумовне виконання вимог перепускного та внутрішньоо’бєктових режимів, посилений рівень охорони ядерних установок та ядерних матеріалів, заходи запобігання виникнення кризових та надзвичайних ситуацій.

Персонал суворо дотримується норм, правил і стандартів ядерної та радіаційної безпеки. Колектив ДП «НАЕК «Енергоатом» неухильно дотримується норм діючого законодавства.

Жодних проявів, які б свідчили про можливість вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до порушень умов безпечної експлуатації АЕС, не зафіксовано.