Закупівлі

Роз’яснення стосовно атестації підрозділів (лабораторій/служб) з контролю металу

Розмір шрифту

Скинути
20.11.2018

Наказом Міненерговугілля України від 22.03.2016 № 193 було скасовано чинність положень та наказів, які регламентували діяльність Головної галузевої атестаційної комісії (далі – ГГАК) із зазначеного напрямку.

Наразі чинними в атомній енергетиці України нормативними документами не передбачено атестацію підрозділів (лабораторій/служб) з неруйнівного та руйнівного контролю металу. Проте нормативним документом ДП «НАЕК «Енергоатом» СОУ НАЕК 005:2016 «Управління закупівлями продукції. Технічні вимоги та умови постачання продукції для АЕС. Правила розробки, оформлення та поводження. Вимоги до змісту» встановлено обов’язкову вимогу до постачальників (виробників) продукції для ВП АЕС щодо наявності чинного атестата акредитації на відповідність вимогам національного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2017, виданого випробувальній лабораторії постачальника (виробника) Національним агентством з акредитації України чи іншим органом з акредитації – підписантом угоди про взаємне визнання ILAC (ILAC MRA) або членом Європейської кооперації з акредитації.

Докладну інформацію щодо порядку акредитації розміщено на офіційному веб-сайті НААУ за посиланням.

Крім того, ДП «НАЕК «Енергоатом» як експлуатуюча організація, яка згідно зі
ст. 33 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» забезпечує ядерну та радіаційну безпеку і несе відповідальність за ядерну шкоду, з метою мінімізації ризиків для безпеки, що можуть виникнути в процесі закупівлі продукції, здійснює оцінку своїх постачальників відповідно до СОУ НАЕК 012:2012 «Управління закупівлями продукції. Оцінка постачальників». Метою оцінки постачальника є отримання об’єктивних фактичних даних про наявність у постачальника системи управління і відповідних ресурсів (інфраструктури, людських ресурсів, документації тощо), на право виробляти і постачати продукцію для АЕС ДП «НАЕК «Енергоатом» за встановленими в атомній енергетиці вимогами як до продукції, так і до постачальника (підприємства). Програма, за якою здійснюється оцінка постачальників продукції для ДП «НАЕК «Енергоатом», зокрема, містить питання щодо оцінки служб/підрозділів контролю металу підприємств, які раніше перевіряла ГГАК під час атестації служб/підрозділів. Відповідно, успішне проходження оцінки постачальника ДП «НАЕК «Енергоатом» та видача в установленому в експлуатуючій організації порядку «Рішення про затвердження постачальника» є підтвердженням, зокрема, задовільного функціонування служб/підрозділів контролю металу постачальника.