Закупівлі

Енергоатом сформує «чорний список» підприємств, які перемогли у тендерах компанії, але відмовились укладати відповідні договори

Розмір шрифту

Скинути
20.09.2017

НАЕК «Енергоатом» починає формування «чорного списку» підприємств, які отримуючи перемогу в тендерах Компанії у подальшому відмовлялись укладати договори на постачання відповідних товарів або послуг. Така безвідповідальна поведінка загрожує стабільній роботі відокремлених підрозділів Компанії, адже зриває очікувані терміни постачання товару, порушує виробничі плани та змушує витрачати час на перегляд результатів торгів.
 

Зокрема, протягом липня-серпня 2017 року ТОВ «ТЕХОЙЛ ТК» тричі ставало переможцем відкритих торгів на закупівлю світлих нафтопродуктів для ВП ЗАЕС, які проводились у форматі аукціону. (Посилання на інформацію щодо торгів: оголошення-1оголошення-2оголошення-3). Але договори за цими торгами у встановлений термін укладені не були через відмову переможця. Тендерний комітет Енергоатома був змушений анулювати рішення про перемогу ТОВ «ТЕХОЙЛ ТК» та визначити переможця серед інших учасників тендерів.

Дозволимо собі припустити, що найбільш вірогідною причиною відмови ТОВ «ТЕХОЙЛ ТК» від укладання договорів є звичайний авантюризм у підході до участі в аукціоні, тобто «граючи на пониження» переможець не мав жодних гарантій, що зможе забезпечити постачання нафтопродуктів за тією ціною, до якої він доторгувався. Разом із тим, системне безвідповідальне ставлення ТОВ «ТЕХОЙЛ ТК» до тендерів Енергоатома наштовхує на думку, що зазначене підприємство могло мати цілком усвідомлену мету - дестабілізацію роботи найбільшої української АЕС. Очевидно, що системні проблеми із закупівлею пального можуть створити неабиякі проблеми для нормально функціонування великого енергетичного об’єкту, яким є Запорізька АЕС.

Нажаль, Енергоатом позбавлений жодних законних підстав для недопущення ТОВ «ТЕХОЙЛ ТК» до участі у наступних тендерах, відтак перший номер у «чорному списку» Компанії - єдина можлива відповідь на дії згаданого підприємства.