Пресцентр

Вже за два-три роки Енергоатом збільшить виробництво електроенергії на 20% - Петро Котін

Розмір шрифту

Скинути
17.02.2021

Попри складну ситуацію на енергоринку та колосальну заборгованість перед НАЕК «Енергоатом» за поставлену електроенергію, Компанія з оптимізмом дивиться у майбутнє і планує у найближчі 2-3 роки наростити виробництво електроенергії на 20%. Про це керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив у ході панельної дискусії «Атомна енергетика: майбутнє галузі», яка відбулась 17 лютого в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка».

«Відповідно до прогнозного балансу, цього року ми маємо виробити 75 млрд кВт-год електроенергії. Прогнозуємо, що виробимо більше –близько 78 млрд кВт-год. А за 2-3 роки плануємо вийти на виробництво на рівні 95 млрд кіловат-годин на рік», - запевнив керівник Компанії.

Звертаючись до Петра Котіна, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що стабільне функціонування Енергоатома у надскладних умовах тотальних неплатежів викликає щирий подив. «Для мене це просто фантастика, вищий пілотаж – вміння втримати робочу ситуацію в атомній енергетиці фактично без грошей», – сказав Харченко.

Петро Котін нагадав, що коли у 2019 році впроваджувалась нова модель енергоринку, перед Енергоатомом уже було накопичено заборгованість на суму 11,7 млрд грн з боку ДП «Енергоринок». А за час функціонування нового ринку електричної енергії до цих боргів додались ще майже 12 млрд грн боргів за поставлену Компанією електроенергію – з боку ДП «Гарантований покупець» та НЕК «Укренерго». За його словами, нині ГарПок робить перші кроки в напрямку погашення заборгованості перед Енергоатомом, і ці кошти дозволять НАЕК почати закривати власні борги перед постачальниками й підрядниками. «Виконуючи ремонти та заходи з підвищення безпеки на енергоблоках АЕС, ми покладаємось передусім на українські підприємства, які постачають нам обладнання та надають інші послуги, - пояснив керівник Компанії. – Тому пришвидшення розрахунків із постачальниками – одне з найважливіших наших завдань».