Прес-центр

Всеукраїнський конкурс рефератів «Ядерна енергія і світ» в 2020 році зібрав рекордну кількість учасників

Розмір шрифту

Скинути
13.10.2020

8-9 жовтня 2020 року відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу рефератів «Ядерна енергія і світ», який проводять серед українських старшокласників НАЕК «Енергоатом» і Українське ядерне товариство. Цього року, зважаючи на карантинні заходи, запроваджені Кабінетом Міністрів України через поширення коронавірусу COVID-19, фінал конкурсу проводився в онлайн-форматі.

Доповіді на розгляд журі конкурсу у фіналі презентували 22 учасника, які до цього були визначені переможцями першого етапу конкурсу в регіонах: містах-супутниках атомних електростанцій України, Іванківському районі Київської області, Харкові, Львові та Києві. Організатори І етапу конкурсу – Дирекція Енергоатома, адміністрації АЕС, відокремлені підрозділи «Атомремонтсервіс» і «Науково-технічний центр»,  Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Національний університет «Львівська політехніка», Іванківський районний відділ освіти – усіляко сприяли старшокласникам в участі у конкурсі.

Реферати оцінювали провідні науковці та викладачі профільних закладів вищої освіти, а також керівники громадських організацій ядерного спрямування на чолі з Володимиром Бронніковим – почесним президентом Українського ядерного товариства, представником Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій на Запорізькій АЕС.

Тематика доповідей стосувалася найнагальніших проблем української та світової атомної галузі – від кліматичних переваг АЕС як джерела енергії до перспектив використання інерційного термоядерного синтезу. Найбільш привабливими в оцінках конкурсного журі стали ті роботи, які демонстрували самостійність мислення й аналізу та містили конкретні практичні напрацювання, зроблені самими авторами: заміри радіаційного фону, опитування громадської думки й інші цікаві дослідження.

За результатами оцінювання робіт журі визначило переможців конкурсу:

  • 1-е місце – Білик Артем з  Южноукраїнська Миколаївської області з роботою «Диверсифікація постачань ядерного палива для АЕС України»,
  • 2-е місце – Луганько Микола з Харкова з рефератом «Перспективи використання інерційного термоядерного синтезу»,
  • 3-тє місце – Тарасенко Олена з Вараша Рівненської області з роботою «П’ять найпоширеніших міфів про життя в 30-кілометровій зоні».

Призи заохочення здобули Ліна Петрук з села Ленківці Хмельницької області, Геннадій Чалий з Києва, Анна Хаітова з Енергодару Запорізької області, Анна Шихненко з села Прибірськ Київської області, Костянтин Саворона з Вараша Рівненської області. Всі учасники фіналу отримають від організаторів конкурсу подарунки, а переможці – цінні призи.

Виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов, вітаючи переможців, наголосив на успішному розвитку та значенні цього творчого змагання: «За останні роки кількість учасників нашого конкурсу значно зросла, що свідчить про зацікавленість питаннями ядерної галузі з боку учнівської молоді, яка робить вибір на користь технічних наук і хоче пов’язати свою подальшу роботу з атомними станціями».

Презентація з переможцями конкурсу