Прес-центр

Успішно завершено програму тестування систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС на можливість роботи в ENTSO-Е

Розмір шрифту

Скинути
12.10.2020

Після успішних випробувань заміненого програмного забезпечення системи збудження турбогенератора енергоблок №3 Южно-Української АЕС 10 жовтня підключений до енергомережі. Таким чином завершено програму тестувань систем збудження турбогенераторів енергоблоків АЕС України, яка входить до Каталогу заходів Угоди про умови майбутньої інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з європейською континентальною мережею ENTSO-Е. 

Нагадаємо, що цю програму ДП «НАЕК «Енергоатом» розпочав 17 серпня 2020 року спільно з НЕК «Укренерго». Тестування проходили в рамках перевірки відповідності роботи вітчизняної генерації технологічним стандартам ENTSO-Е. Зазначені випробування відбулися на енергоблоці №2 Рівненської АЕС, №1 Запорізької АЕС, а також енергоблоках №1 та №3 Южно-Української АЕС. Окрім фахівців Енергоатома та Укренерго у випробуванні систем збудження турбогенераторів взяли участь представники Консорціуму ENTSO-E та ДМСС Інжиніринг за підтримки USAID Energy Security Project.

Під час тестувань було проаналізовано стійкість генераторів енергоблоків до можливих низькочастотних коливань. На підставі даних, отриманих за підсумками досліджень, Консорціум операторів системи передачі ENTSO-E (EMС, MAVIR, PSE, SEPS, 50Hertz та Transelectrica) створюватиме спільну математичну модель синхронної роботи української та європейської енергосистем. Крім того, цю інформацію буде використано при дослідженні статичної та динамічної стійкості ОЕС України за умови паралельної роботи з ENTSO-E. Сервісний контракт на виконання цього пункту Каталогу заходів Укренерго уклало з Консорціумом у 2019 році.