Прес-центр

Половина енергоблоків українських АЕС будуть завантажені американським паливом до кінця року – керівник Енергоатома

Розмір шрифту

Скинути
15.02.2021

Більшість «тисячників» – атомних енергоблоків українських АЕС – працюватимуть на паливі американської компанії Westinghousе вже до кінця цього року. Про це під час панельної дискусії на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка» повідомив т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Як ви знаєте, у нас налічується 15 енергоблоків, з них два – так звані малі на Рівненській АЕС. Наразі 7 енергоблоків завантажуються російським паливом, 6 – паливом виробництва компанії Westinghouse. Цього року у нас є план завантажити ще один енергоблок Рівненської АЕС американським паливом», - зазначив він.

За словами керівника Енергоатома, торік Компанія підписала договір з Westinghouse щодо завершення сертифікації й постачання Україні палива на один з малих реакторів ВВЕР-440. Таким чином Україна першою в Європі розпочне використання палива Westinghousе для ядерних енергоблоків типу ВВЕР-440 – це має відбутися до 2024 року. Це рішення спирається на Європейську стратегію енергетичної безпеки.

Петро Котін нагадав, що країна успішно здійснила програму диверсифікації постачань ядерного палива, виконавши рекомендації МАГАТЕ та зробивши це першою серед країн, на атомних станціях яких експлуатуються реактори ВВЕР-1000. «Відповідно до цієї програми частка палива від одного постачальника не може перевищувати 60-70%», – уточнив очільник Енергоатома.

Нагадаємо, 30 вересня 2020 року за участі Президента України Володимира Зеленського було підписано угоду між ДП «НАЕК «Енергоатом» та компанією Westinghousе про постачання палива для реакторів типу ВВЕР-440 Рівненської АЕС.