Прес-центр

Після ЮУАЕС планова інспекція МАГАТЕ триває на Запорізькій атомній електростанції

Розмір шрифту

Скинути
08.04.2021

З 5-го по 10 квітня 2021 року Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) в рамках Угоди з Україною на виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї проводить планову інспекцію на Запорізькій АЕС. Мета інспекції – перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу, а також інформації про конструкцію ядерної установки, надану нашою країною відповідно до зазначеної Угоди.

Крім наявної кількості ядерних матеріалів представники МАГАТЕ інспектують технічне обслуговування блоків управління та встановлення печатки на транспортний отвір «БВ-БМП». Також перевіряють облікову, експлуатаційну та звітну документацію щодо ядерних матеріалів та інформацію про конструкцію установки.

Для довідки: попередню чергову перевірку на ЗАЕС представники Міжнародного агентства з атомної енергії успішно провели 12–28 березня 2021 року, перевіривши енергоблок №1 та Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). А 29–31 березня 2021 року інспектори МАГАТЕ за участі інспектора Держатомрегулювання перевірили Южно-Українську АЕС.