Прес-центр

Підведено підсумки Програми з підготовки керівників вищої ланки управління НАЕК "Енергоатом"

Розмір шрифту

Скинути
30.01.2019

Енергоатом підвів підсумки Програми підготовки перспективного кадрового резерву на посаду президента НАЕК «Енергоатом». Урочисті збори під головуванням президента Енергоатома Юрія Недашковського відбулись у головному офісі Компанії 23 січня 2019 року.

Програма підготовки перспективного кадрового резерву на посаду президента НАЕК «Енергоатом» тривала понад три роки і включила в себе такі заходи, як: підбір і оцінка потенціалу резервістів; співбесіди з оцінювання лідерського потенціалу та результативності; розробку індивідуальних та групових планів навчання та розвитку; навчання в МІМ-Київ та ряд розвиваючих заходів, зокрема розробку консалтингових проектів стажування у відокремлених підрозділах Компанії та у зовнішніх організаціях.

Відкриваючи захід, Юрій Недашковський нагадав, що потреба системно зайнятися підготовкою резерву на заміщення вищих керівних посад у Компанії стала очевидною вперше у 2005 році: «Ми зрозуміли, що необхідно формувати потужну методичну базу, створювати організаційні інструменти в самій Компанії та за її межами. У 2009 році Енергоатом спільно з Європейською Комісією розпочав проект створення в Україні Національного центру підготовки керівного персоналу. Результатом цього проекту стало створення навчального центру «Академія керівників атомної енергетики» та розробка всіх заходів необхідних для підготовки керівників Компанії».

Президент Компанії, зокрема, зазначив, що реалізація подібної за масштабами та результатами програми підготовки кадрового резерву керівників вищої ланки управління в Компанії сталася вперше. «Спільна робота дозволила заповнити вакантні місця в Компанії керівниками з підготовленого кадрового резерву, сформувати групу перспективного кадрового резерву на посаду президента Енергоатома та групу перспективного кадрового резерву керівників вищої ланки управління Компанії. Проект «Підготовка перспективного кадрового резерву на посаду президента НАЕК «Енергоатом» стартував ще у 2015 році та став логічним завершенням підготовчого періоду, який тривав понад 10 років», - наголосив очільник Енергоатома.

«Весь обсяг робіт, який ми спільно виконали в цьому проекті, дозволив нам призначити на керівні вакантні посади Компанії підготовлених фахівців із числа перспективного кадрового резерву президента, а саме: Олександр Остаповець був призначений на посаду генерального директора ВП «Запорізька АЕС». Сергій Тараканов очолив представництво компанії Holtec в Україні. Руслан Ярижко переведений на посаду тимчасово виконуючого обов'язки заступника директора з виробництва-директора департаменту ВДВ. Ігор Мурашов призначений на посаду заступника головного інженера з технології та інжинірингу ВП ЗАЕС. Олександр Маслюков призначений на посаду генерального директора ВП «Атоменергомаш». Олександр Годнев призначений на посаду заступника генерального директора з якості та управління ВП ХАЕС. Ми сформували групу перспективного кадрового резерву на посаду президента Компанії та групу перспективного кадрового резерву керівників вищої ланки управління Компанії. Крім того, вся команда фахівців, що працювала над цим проектом отримала безцінний досвід з формування та розвитку професійної команди для Компанії за напрямком загальних основ менеджменту», - зазначив Юрій Недашковський.

У свою чергу директор навчального центру «Академія керівників атомної енергетики» Сергій Ублік наголосив, що задоволений отриманим професійним досвідом в рамках реалізації вказаної програми: «Ми провели оцінку лідерського потенціалу кадрового резерву фахівцями відділу психолого-педагогічного забезпечення навчально-тренувального центру Рівненської АЕС. Визначили ефективність кадрового резерву в поточній і спрогнозували ефективність в перспективній діяльності, розробили індивідуальні програми підготовки і розвитку. Розробили програму підготовки і реалізували її із залученням зовнішнього постачальника підготовки - Міжнародний інститут менеджменту. Учасники навчання не тільки прослухали тематичні заняття, а й перед початком модуля навчання з безпеки відвідали Чорнобильську АЕС, виконали і захистили чотири консалтингових проекти для Компанії. Після проведення усіх заходів учасники кадрового резерву пройшли оцінку лідерського потенціалу у зовнішній організації, індивідуальні співбесіди з президентом, які дозволили спрогнозувати ефективність діяльності кожного на посаді президента. Складена матриця розвитку, в рамках якої кожен учасник кадрового резерву отримав поточний статус, в залежності від активності учасника кадрового резерву в діяльності Компанії, може змінюватися».

Всі задіяні в програмі підготовки – президент НАЕК «Енергоатом», вище керівництво Компанії та резервісти – високо оцінили ефективність Програми та висловили спільну думку щодо необхідності реалізації подібних заходів для підготовки кадрового резерву на посади керівників Компанії. Кожен резервіст отримав відповідні кар'єрні пропозиції від президента Компанії. Надалі передбачається продовження розвитку кожного з резервістів за індивідуальною програмою.

Всі заходи Програми були спроектовані і організовані фахівцями НЦ АКАЕ. До реалізації навчальних та розвиваючих заходів були залучені як зовнішні постачальники, так і Керівники практично усіх підрозділів Дирекції Компанії та відокремлених підрозділів, а також зовнішні організації, з якими взаємодіє Компанія. Активну участь в розвиваючих заходах взяли керівники Компанії – президент і вище керівництво.