Прес-центр

Персонал Запорізької АЕС вакцинується від COVID-19

Розмір шрифту

Скинути
31.03.2021

Як і загалом в Україні, на Запорізькій АЕС розпочали кампанію з вакцинації від COVID-19. У першу чергу вакцинуватиметься критично важливий персонал: керівники підприємства, оперативний персонал, далі – інші працівники.

У відділі охорони здоров’я ВП ЗАЕС сформовано списки охочих безкоштовно вакцинуватися дводозовою вакциною Covishield індійського виробництва. Наразі близько двох тисяч працівників станції виявили бажання прищепитися. Для повної імунізації, згідно з останніми рекомендаціями МОЗ України, через 12 тижнів проводитиметься другий етап вакцинації.

Щеплення роблять у центрі первинної медико-санітарної допомоги. Перед вакцінацією немає обмежень щодо харчування, сну й активності, але треба пройти огляд лікаря (в медкабінеті станції) та залишатись під наглядом медичного персоналу впродовж 30 хвилин після введення вакцини.

Протипоказаннями є наявність гострої респіраторної вірусної інфекції, підвищення температури тіла, важкі алергічні реакції в анамнезі, вагітність, годування груддю.

«Щеплення захищає від важкої форми хвороби. Це не означає, що людина не може захворіти. Вважається, що жодна вакцина в світі не надає стовідсоткового захисту від хвороби. Вона лише допоможе пом'якшити симптоми. Крім того, вакциновані люди не зможуть нікого заразити. Вважаю, що сьогодні вакцинація – це найефективніший спосіб зупинити стрімке поширення хвороби, саме тому вакцинація = життя!» – підкреслила начальник відділу охорони здоров’я ВП ЗАЕС Надія Хантицька.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 31 березня 2021 року становить 8–12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у довкілля не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985-му, третій – в 1986-му, четвертий – в 1987-му, п'ятий – в 1989-му, шостий – у 1995 році.

Запорізька АЕС генерує в об’єднану енергетичну систему України майже 40% всієї електроенергії, що виробляється вітчизняними атомними електростанціями та п’яту частину від загального виробництва електроенергії в країні.