Прес-центр

На Запорізькій АЕС завершена місія підтримки ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
24.01.2020

На Запорізькій АЕС пройшла місія підтримки ВАО АЕС на тему «Використання ризик-інформованих підходів (ризик-моніторингу) для оптимізації технічного обслуговування та ремонту при роботі енергоблока на потужності».

Цей проєкт реалізується на енергоблоці №2 за міжнародної технічної допомоги Уряду США. Головна мета - збільшення коефіцієнта використання встановленої потужності шляхом проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи блока на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів без зниження рівня безпеки.

Місія підтримки ВАО АЕС стала важливим кроком на шляху реалізації проєкту. Експерти ВАО АЕС поділились своїм досвідом стосовно ризик-моніторингу, були обговорені загальні підходи, розглянуті окремі процедури.

«Я вдячний всім, хто брав участь в обговоренні питань, за вашу активність, це дуже допомогло експертам зрозуміти глибину проблемних областей. Хочу подякувати за гостинний прийом, за відкритість у спілкуванні. Бажаємо, щоб ви були передовою станцією в цій сфері, - зазначив експерт ВАО АЕС Олег Семененко. - Матеріали експертів, а це 28 процедур, передані, і тепер вам потрібно все це осмислити і взяти для використання все найкраще з цих процедур».

«Хочу подякувати експертам, нашим партнерам, за той неоціненний практичний досвід, який ми отримали. Було дуже багато цікавої інформації, ми отримали напрямок діяльності в розробці процедур, в подальшому визначимо взаємодію з Регулятором для отримання практичного результату», - подякував експертам головний інженер Запорізької АЕС Дмитро Сабадін.

На заключному засіданні експерти запропонували декілька рекомендацій: провести аналіз отриманих процедур та за його результатами розробити свої, використовувати електронний журнал реєстрації, визначити процедуру та періодичність оновлення ризик-монітора для підтримки його моделі в актуальному стані.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.