Прес-центр

На Запорізькій АЕС впроваджують автоматизовану інформаційну систему «ДОСВІД»

Розмір шрифту

Скинути
18.11.2020

Фахівці відділу досвіду експлуатації Запорізької атомної електростанції постійно вдосконалюють використання інформації з досвіду експлуатації й аналіз подій, що мали місце на АЕС України та світу, а також вивчають і переймають позитивні світові практики. Зараз працюють над великим проєктом – «Автоматизована інформаційна система «ДОСВІД».

У співпраці з Європейською Комісією був запущений проєкт Енергоатома «Підвищення ядерної безпеки за допомогою розуміння впливу людського фактору». Мета цього проєкту –  створення на рівні галузі єдиної бази даних з досвіду експлуатації, яка могла б об'єднати на своїй платформі усі наявні бази та забезпечити наскрізний аналіз даних щодо подій всіх рівнів – від дрібних невідповідностей до значущих подій», – розповів начальник відділу досвіду експлуатації ЗАЕС Альберт Рябуха. Він зазначив, що впровадження проєкту підвищить якість збору, обробки й аналізу даних щодо подій на АЕС.

Упродовж шести місяців у рамках проєкту фахівці відділу досвіду експлуатації у співпраці  з основними підрозділами та фахівцями відділу психологічного супроводу Запорізької АЕС проводили дослідну тестову експлуатацію як автоматизованої інформаційної системи (АІС) «ДОСВІД», так і її складової – модуля – людський та організаційний фактор.

Відповідно до програми розвитку фахівці відділу досвіду експлуатації Запорізької АЕС також планують оновити і поліпшити морально застарілий інтерфейс бази даних із подій CAESAR та вдосконалити базу даних з розробки й контролю виконання заходів, пов'язаних з урахуванням внутрішніх і зовнішніх подій на АЕС України та світу.

Довідка: Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі, встановлена потужність – 6000 МВт.

Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985-му, третій – 1986 року, четвертий – 1987-го, п'ятий – 1989-го, шостий - у 1995 році.

З 1984 року внесок Запорізької АЕС в енергетику України зріс із 2 до 23%.