Прес-центр

На ЗАЕС триває дослідна експлуатація енергоблока №2 на потужності 101,5%

Розмір шрифту

Скинути
22.01.2020

Енергоблок №2 Запорізької АЕС – один з трьох «пілотних» блоків серії В-320 в Україні (разом з №4 ВП РАЕС і №1 ВП ХАЕС), на яких реалізується підвищення потужності до 101,5% номінальної.

Модифікація спрямована на збільшення виробництва електроенергії. Це можливо за рахунок підвищення точності визначення теплової потужності реактора і точності її підтримки при збереженні основних проєктних рішень.

Розробка відповідної документації на Запорізькій АЕС розпочалася ще у 2018 році. У вересні 2019 року розпочалась дослідна експлуатація, а з 11 грудня минулого року енергоблок №2 вже працював на 101,5% потужності.

«З технічного боку блок був до цього готовий ще у 2018 році. Але окрім модернізації обладнання багато роботи полягало в оформленні та затвердженні низки необхідних документів. Після їх узгодження та держекспертизи було оформлене технічне рішення про введення модифікації в дослідну експлуатацію», - розповів головний технолог ВП ЗАЕС Андрій Ганенко.

«Дослідна експлуатація зараз триває, попереду підготовка та узгодження необхідних документів, включаючи технічне рішення про введення в промислову експлуатацію. Після цього модифікація на енергоблоці №2 буде повністю впроваджена, і можна буде поширювати її на інші блоки», - пояснив заступник головного технолога ВП ЗАЕС Олексій Богомолов.

Поширення модифікації на інші блоки станції при сприятливих умовах можна реалізувати впродовж року. Зараз це дуже важливо, адже збільшення встановленої потужності АЕС є вагомим внеском в загальне виробництво електроенергії в Україні.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.