Прес-центр

На Хмельницькій АЕС пройшла інспекційна перевірка Держатомрегулювання

Розмір шрифту

Скинути
29.11.2019

З 25 по 29 листопада на Хмельницькій АЕС проходила інспекційна перевірка виконання вимог законодавства, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки при експлуатації енергоблоків. Перевірку здійснювала комісія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) із залученням експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки та представників «RISKAUDIT» в рамках міжнародного проекту TACIS.

Протягом тижня комісія проінспектувала: виконання вимог, зазначених у ліцензіях на експлуатацію ядерних установок Хмельницької АЕС, актів та приписів Держатомрегулювання за 2018- 2019 роки, стандартів, норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки щодо поводження з ядерним паливом, заходів з управління старінням елементів і конструкцій та підготовки до довгострокової експлуатації енергоблоків, заходів з кваліфікації обладнання та оцінки сейсмостійкості обладнання, трубопроводів та будівельних конструкцій енергоблоків. Перевірили інспектори стан радіаційної безпеки та систем поводження з радіоактивними відходами при експлуатації енергоблоків ХАЕС, забезпечення ядерної та радіаційної безпеки і радіаційного захисту, стан реалізації заходів, визначених за результатами аналізу та переоцінки безпеки енергоблоків №1 та 2, а також стан ядерної захищеності Хмельницької АЕС. Не залишилися поза увагою фахівців ДІЯРУ і питання організації розслідувань порушень у роботі ХАЕС на цеховому та станційному рівнях, впровадження коригуючих заходів з урахуванням досвіду експлуатації.

Підсумовуючи результати перевірки, голова комісії, заступник директора Департаменту з питань безпеки ядерних установок, начальник відділу ліцензування діючих ядерних установок державний інспектор Валерій Бугай зазначив: «За результатами перевірки можна стверджувати, що в цілому на Хмельницькій АЕС дотримуються вимог, норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки. Інспекторами підготовлені також зауваження та пропозиції щодо вдосконалення роботи ХАЕС у відповідному напрямку діяльності».

Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, в свою чергу зауважив, що за результатами інспекційної перевірки фахівцями атомної станції будуть підготовлені необхідні коригуючі заходи для усунення зауважень та підвищення безпеки на атомній станції.