Прес-центр

На ХАЕС відбулося засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки РАВ

Розмір шрифту

Скинути
27.11.2019

Засідання штабу з питань впровадження комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) на Хмельницькій АЕС відбулося в режимі он-лайн конференції за участі представників Енергоатома, відокремлених підрозділів «Атоменергомаш» та «Складське господарство», фахівців Київського і Харківського проектних інститутів, спеціалістів Хмельницької та Южно-Української АЕС.

Об’єкти з переробки радіоактивних відходів серед найважливіших інвестиційних проектів енергокомпанії. Зокрема, на Рівненській і Запорізькій АЕС такі комплекси вже побудовані, функціонують і будуть введені в промислову експлуатацію наприкінці цього року. На черзі Хмельницька АЕС.

Впровадження комплексу переробки радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС забезпечить:

  • підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання;
  • підготовку радіоактивних відходів для подальшої відправки в централізоване сховище на захоронення або до спеціалізованих підприємств;
  • вдосконалення системи поводження з радіоактивними відходами на Хмельницькій АЕС, зменшення ймовірності виникнення радіаційних аварій, дозволить оптимізувати дозові навантаження за рахунок зменшення обсягів радіоактивних відходів

За словами виконавчого директора з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП «НАЕК «Енергоатом» Наталії Шумкової, такі сховища вже впровадженні на Рівненській та Запорізькій АЕС. Проект на Хмельницькій АЕС відрізняється тим, що він будується за власні кошти Компанії, а також у ньому враховані всі проблемні питання та труднощі при будівництві попередніх. Після завершення основних робіт із спорудження КПРАВ на Хмельницькій АЕС, такий комплекс планується побудувати на ЮУ АЕС.

«Значний об’єм робіт з формування основних технічних вимог обладнання було виконано у 2018 році фахівцями ХАЕС, - продовжує розповідати Наталія Шумкова, - Вже поступила на ХАЕС установка цементування . До кінця поточного року очікується наступна установка - супер-прес. Поставка решти обладнання запланована на першу половину 2020 року. До кінця 2021 року КПРАВ на Хмельницькій АЕС заплановано ввести в дію».