Прес-центр

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС проводиться заміна сепаратора-пароперегрівача

Розмір шрифту

Скинути
20.01.2020

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС колектив дільниці з ремонту устаткування турбінного відділення служби спеціальних ремонтних робіт реакторно-турбінного обладнання енергоремонтного підрозділу виконує заміну сепаратора-пароперегрівача.

«Сепаратор-пароперегрівач демонтовано і перевезено на ремонтний майданчик. Пізніше це обладнання буде відправлене на завод нестандартного обладнання і трубопроводів (НСОіТ) для ремонту. А раніше відремонтовані заводом пароперегрівач і сепаратор вже встановлені на штатне місце. Зараз проводиться зварювання корпусного стику, тобто їх приварюють між собою», - розповів начальник дільниці Олексій Полєнов.

Наступний етап - монтаж і зварювання трубопроводів обв'язки. Після цього - зачистка зварних з'єднань для неруйнівного контролю, контроль зварних з'єднань, робота за результатами контролю. Далі - відновлення металоконструкцій майданчиків, огорож. Наостанок - гідравлічні випробування й оцінка якості відремонтованого обладнання.

«Ця робота для нас стала практично регулярною. Ми неодноразово її виконували, висококваліфікований персонал має напрацьовані навички та необхідний досвід», - зазначив Олексій Полєнов.

Нагадаємо, на енергоблоці №3 Запорізької АЕС триває 32-а доба капітального планового ремонту.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році.