Прес-центр

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС триває модернізація системи безпеки

Розмір шрифту

Скинути
19.07.2019

На енергоблоці №3 Рівненської АЕС, який перебуває у середньому планово-попереджувальному ремонті (ППР), триває модернізація обладнання третього каналу системи безпеки із заміною уніфікованого комплексу технічних засобів (УКТЗ) та збірок живлення контрольно-вимірювальних приладів (КВП), що є одним із заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КЗПБ).

Як зазначив т.в.о. заступника начальника цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) з реконструкції та ресурсу Павло Чорний, на реалізацію даного заходу КЗПБ, який є найголовнішим та тривалим у часі завданням цьогорічного ППР енергоблоку №3, відведено 61 добу. У роботах з модернізації задіяний персонал ЦТАВ та електричного цеху.

«В рамках КзПБ на енергоблоці №3 передбачено заміну УКТЗ на новий сучасний програмно-технічний комплекс третього каналу системи безпеки. Обумовлені роботи є важливими, оскільки обладнання системи безпеки виконує функції керування системами, важливими для безпечної експлуатації реакторної установки в режимах проектних і запроектних аварій, надання інформації про стан технологічних параметрів, положення та режимів роботи виконавчих механізмів оперативному персоналу на блочних щитах управління (БЩУ) та резервних щитах управління (РЩУ) енергоблоку №3. Також заплановані роботи є трудомісткими, через заміну 170 шаф та збірок, близько 350 первинних перетворювачів, з’єднувальних коробок, стендів датчиків КВП, 5 фасадів панелей БЩУ та РЩУ у комплекті з ключами керування і світлосигнальної арматури, частково кабельних трас та близько 110 км кабельних ліній зв’язку, - прокоментував Павло Чорний. - Основним завданням, яке стоїть зараз перед персоналом цеху, є якісне та професійне керування і координація монтажних та пусконалагоджувальних робіт, що виконуються підрядними організаціями, з метою дотримання термінів виконання етапів робіт, які передбачені графіком ремонту енергоблоку №3».

На сьогоднішній день триває заміна стендів датчиків КВП та монтажні роботи шаф та збірок програмно-технічного комплексу. Кабельна продукція та фасади панелей БЩУ і РЩУ проходять вхідний контроль. Ведуться підготовчі роботи для заміни кабельних трас.

Основним постачальником обладнання є НВП «Радій» (м. Кропивницький). Монтаж обладнання та підключення зовнішніх кабельних зав’язків здійснює ТОВ КНМП «Електропівденмонтаж» (м. Вараш), монтаж внутрішніх оптоволоконних зав’язків та їх налагодження – спеціалісти НВП «Радій» (м. Кропивницький).

Термін завершення робіт даного заходу – 20 серпня. Перед введенням обладнання третього каналу системи безпеки в режим «чергування» заплановано проведення автономних та комплексних випробувань.