Прес-центр

На енергоблоці №2 ЗАЕС завершуються роботи із заміни конденсатора

Розмір шрифту

Скинути
19.07.2019

На енергоблоці №2 Запорізької АЕС, на якому триває плановий капітальний ремонт, вже добігає кінця заміна конденсатора  -  завдання хоч і не нове, але складне і масштабне.

Найважливішими залишаються зварювальні роботи. Адже модулі конденсатора вже встановлено на штатні місця і тепер їх необхідно «ювелірно» з’єднати між собою. Робота ця непроста, бо один конденсатор складається з шести модулів, які, у свою чергу, зібрані в три корпуси. Зварювали модулі на майданчику,  потім транспортували на місце в машинний зал. А вже там їх зварювали між собою в один загальний блок-конденсатор.

«З точки зору зварювальних робіт це доволі об’ємне і кропітке завдання. Але ми впоралися. Все, що стосується парової частини, практично виконано на всіх трьох конденсаторах. На першому вже змонтовані вихідні і вхідні камери, на другому робота триває. Третій – на черзі», – розказав начальник турбінного відділення енергоблока №2 Олександр Скоробогатов.

Є робота і для персоналу цеху теплової автоматики і вимірювань, який паралельно встановлює свої лінії контролю. Одночасно тривають роботи з відновлення майданчика, планується повернути на місце частину стіни блоку.

Всі зварювальні роботи необхідно завершити до кінця липня. Далі вже за справу візьметься енергоремонтний підрозділ. Наступний крок – виконання низки технологічних операцій.

Вже з серпня планується перейти до гідравлічних іспитів зварених корпусів конденсатора. Паралельно йтимуть завершальні монтажні роботи, після чого почнеться включення циркуляційних насосів на блокових насосних станціях та стартує останній етап – пускові операції щодо повернення в роботу блока.

Як підкреслив Олександр Скоробогатов, всі роботи виконуються кваліфіковано та якісно і їх результат тішить фахівців, адже нові конденсатори сучасні, вони складаються з нержавіючих частин, тож є більш стійкими та довговічними.