Прес-центр

На енергоблоці №1 Рівненської АЕС триває плановий ремонт

Розмір шрифту

Скинути
17.01.2020

На енергоблоці №1 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС триває дванадцята доба планово-попереджувального ремонту (ППР). Впродовж ремонтної кампанії заплановано реалізувати низку регламентних та понадрегламентних робіт. Зокрема, персоналом цеху з ремонту електротехнічного устаткування (ЦРЕУ) енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС виконується значний обсяг ремонтних робіт електротехнічного обладнання.

За словами начальника дільниці з ремонту трансформаторів ЦРЕУ ЕРП Петра Сяського, наразі завершуються ремонтні роботи трансформатора резервного живлення власних потреб, а також резервного струмопроводу 6 кВ живлення власних потреб енергоблоку №1. У ході виконання цих робіт додатково виконано ремонт пристрою регулювання напруги під навантаженням. Одним із важливих завдань ППР є заміна блочного трансформатора Т-2, яка передбачає не лише фізичну заміну трансформатора, а й реконструкцію вузла приєднання трансформатора до струмопроводу генераторної напруги.

Наступним етапом запланованих робіт в рамках ППР енергоблоку №1 є поточний ремонт блочного трансформатора Т-1. В рамках ремонту буде проведено позапланову роботу – відбір проб твердої ізоляції для комплексного обстеження трансформатора та визначення його технічного стану з метою продовження ресурсу експлуатації. Дане обстеження буде проведено спеціалістами підрядної організації ТОВ НІЦ «ЗТЗ-Сервіс». «Робота з відбору твердої ізоляції вимагає виконання складних послідовних технологічних процесів кваліфікованим персоналом і буде проведена якісно та своєчасно», - зауважив Петро Сяський.

Окрім того, виконуватиметься ремонт генераторних струмопроводів та струмопроводів живлення власних потреб. Усі ремонтні роботи проводяться власними силами дільниці ЦРЕУ.

Важливі завдання з ремонту основного електричного обладнання покладено на персонал дільниці з ремонту турбогенераторів і дизельгенераторів ЦРЕУ ЕРП РАЕС. Як зазначив її начальник Степан Бережний, на сьогоднішній день спеціалістами дільниці виконуються капітальний ремонт турбогенератора ТГ-1 та середній – ТГ-2. Паралельно триває ремонт резервного збудника турбогенераторів ТГ-1-4, збудника ТГ-2, а також електродвигунів 0,6 кВ, ремонти циркуляційних насосів на блочній насосній станції із заміною статора одного з двигунів, ремонти циркуляційних насосів градирні енергоблоку №1 та капітальний ремонт на дизель-генераторній станції ДГС-12. У зв’язку з капітальним ремонтом ТГ-1 і модернізацією його системи збудження демонтовано збудник турбогенератора ВГТ-1 та ротор генератора для капітального ремонту. До робіт залучено представників відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» – «Атомремонтсервіс».

Як зазначають атомники робота є дуже важливою та відповідальною і підхід до неї, безумовно, відповідний, оскільки будь-яка відмова електрообладнання може призвести до розвантаження енергоблоку. Роботи виконуються якісно з дотриманням усіх норм та вимог з культури безпеки й охорони праці.