Прес-центр

На енергоблоці №1 ХАЕС тривають ремонтні роботи щодо продовження строку експлуатації

Розмір шрифту

Скинути
01.02.2019

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи пов’язані з продовженням строку експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ПСЕ Х-1). В цехах і підрозділах виконується значний обсяг робіт, від виконання яких залежить подальша експлуатація енергоблока в надпроектний термін.

Нині активно ведуться роботи з продовження терміну експлуатації елементів реактора, теплового та біологічного захисту реакторної установки, обладнання 1-го контуру, транспортно-технологічного обладнання. Крім того, на ХАЕС реалізуються компенсуючі заходи з підвищення кваліфікації обладнання і сейсмостійкості трубопроводів. Наразі, згідно з графіком, виконуються розрахункові обґрунтування можливості ПСЕ елементів реактора, а також заходи із перепризначення допустимої кількості циклів навантаження, допрацьовується Звіт з періодичної переоцінки безпеки.

Начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євген Мелешко розповів про реалізацію заходів інжинірингового характеру. Загалом таких заплановано (в рамках ПCЕ) – 101. З них 74 вже реалізовано, 27 – на завершальній стадії. На даний час виконано роботи із продовження термінів експлуатації і погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. У рамках проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) 2017 року, були підготовлені обґрунтовуючі матеріали, які разом з рішеннями про продовження термінів експлуатації наразі проходять експертизу у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

«Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити, що термін подальшої експлуатації елементів енергоблока №1 обґрунтований від 10 до 40 років», - наголосив керівник служби.

Слід зазначити, що в рамках виконання робіт з продовження експлуатації заплановано реалізувати низку заходів з підвищення безпеки. Всього таких заходів - 94, з них половину вже виконано.

Ще одна важлива складова програми з ПСЕ – проведення у лютому-березні громадських обговорень (громадських слухань) з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Вже сформовано склад представницької групи ХАЕС, до якої увійшли фахівці служби надійності ресурсу і продовження експлуатації, аналізу безпеки, відділу охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки. Завдання групи – донести вичерпну інформацію до населення зони спостереження про роботу енергоблока, його ресурсні можливості, український та світовий досвід у питаннях ПСЕ тощо. Підготовлені відповідні презентаційні матеріали, затверджений графік зустрічей із представниками територіальних громад регіону розташування Хмельницької АЕС.

Сьогодні всі зусилля персоналу ХАЕС спрямовані на вчасне і якісне виконання запланованих робіт і отримання дозволу на подальшу експлуатацію першого енергоблока.