Прес-центр

Енергоатом першим серед державних підприємств презентував річний Нефінансовий звіт

Розмір шрифту

Скинути
06.11.2017

НАЕК «Енергоатом» за підтримки Мережі Глобального Договору в Україні, що є офіційним представником глобальної мережі UN Global Compact – ініціативи ООН, презентувала Нефінансовий звіт за 2016 рік. Він став першим в Україні окремим нефінансовим звітом, який було підготовлено державним підприємством за стандартами GRI (Global Reporting Initiative). У звіті розкрито нефінансові показники, які дають комплексне уявлення про діяльність Компанії у галузі сталого розвитку. Звіт було презентовано 3 листопада 2017 року.
 

Керівник проекту Глобальний Договір ООН в Україні Тетяна Сахарук у вступній промові розповіла про основні пріоритети сталого розвитку в Україні та ролі державних компаній в цих процесах. Нагадавши, що Цілі сталого розвитку були прийняті в 2015 році на саміті ООН та наголосивши, що Звіт Енергоатома є унікальним прецедентом серед державних компаній України:

«Україна приєдналась до ініціативи та окреслила перед собою ті Цілі, яких прагне досягти до 2030 року. Цілі сталого розвитку для всіх держав світу однакові, але завдання які перед собою ставить кожна держава, можуть відрізнятися в залежності від потреб країни. Протягом року Мінекономрозвитку, за підтримки ООН, адаптувало Цілі для України, а у вересні 2017 року було презентовано програму Цілей для України, на підставі якої буде розроблятись стратегія сталого розвитку держави в цілому. Сподіваюсь, що в наступному році ми так само будемо обговорювати нефінансові звіти, але вже більшої кількості державних компаній й сподіваюсь, що приватний бізнес також підтримає цю ініціативу і ми будемо рухатися в напрямку досягнення Цілей сталого розвитку ООН - спільно та у партнерстві».

Під час презентації Звіту президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зауважив, що для Компанії це надзвичайно важлива подія ‒ перший в Україні нефінансовий звіт підготовлений державним підприємством за стандартами GRI:

«Зовсім не випадково, що цей звіт підготувала саме наша Компанія. Так співпало, що у звітному 2016 році Компанія відзначала своє 20-річчя. Нам за ці роки вдалося дуже багато зробити. Понад 1,7 трлн кВт-г електроенергії виробленої на АЕС, понад 51 млрд грн сплачених податків, жодного радіаційного інциденту та жодної події, які б поставили під сумнів високий рівень ядерної безпеки АЕС України. Щорічний внесок нашої Компанії в економіку України складає 80-90 млрд кВт-г дешевої екологічно чистої та надійної електроенергії, яка забезпечує сьогодні понад 55% споживання населення та промисловості України.

У своєму Звіті ми намагалися найбільш повно, відповідно до визнаного світового стандарту розкриття нефінансової інформації, показати вплив, який здійснює наша щоденна діяльність на економіку та навколишнє середовище, на співробітників та місцеве населення, а також яких підходів дотримується Компанія в сфері культури безпеки та управління. Ці пріоритети є невід’ємними одне від одного не тільки через надскладне технологічне обладнання, але й через те, що наша компанія це 35 тисяч висококваліфікованих працівників, це міста супутники АЕС – це єдиний організм для якого важливим є соціальний та економічний розвиток. Іншими словами, цим Звітом Компанія показує ‒ чим пишається, за що вболіває, що робить та до чого прагне», ‒ зазначив Юрій Недашковський.

У Звіті вперше було проаналізовано внесок Компанії в досягнення 17 цілей сталого розвитку ООН, окреслено подальші кроки на шляху побудови інтегрованої системи управління сталим розвитком та принципами взаємодії із зацікавленими сторонами. Президент Компанії наголосив, що за останні три роки Енергоатом дуже багато зробив у сфері прозорості та відкритості. Зокрема, з 2015 року Компанія публікує річні звіти, що містять ключову інформацію про операційну діяльність. За результатами 2015-2016 років опубліковано звіт «Соціальні проекти». У 2015 році за результатами дослідження експертів Глобальної антикорупційної мережі Transparency International серед 100 українських приватних та державних компаній і холдингів – Енергоатом посів перше місце за показниками прозорості, а у грудні 2016 року Компанію було визнано лідером у просуванні прозорості у рамках проекту «Прозорість та корпоративно-соціальна відповідальність».

«Все чим ми пишаємось – це результат щоденної кропіткої праці професійних співробітників Компанії. Сьогодні ми готуємось до ринкових трансформацій в енергетиці та в організаційно правовій структурі Компанії. Нефінансовий звіт окрім результатів нашої діяльності містить вже окреслені плани на майбутнє. В майбутньому Компанія не просто найбільший виробник електроенергії в Україні – Енергоатом локомотив економіки України, який живить її енергією та дозволяє рухатись вперед.

По всім нашим інвестиційним проектам, по новому будівництву, по всім планам - ми той інвестиційний кластер, який дозволяє в повній мірі розкрити можливості українського розвитку. У сфері розвитку вітчизняного машинобудування, приладобудування, проектно-конструкторського та науково-технічного комплексу, наших будівельно-монтажних організацій, наукових та освітніх заходів», ‒ наголосив президент Компанії.

Як зазначив координатор проекту, заступник директора Центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов, Компанія прагне максимально інтегрувати в свою щоденну діяльність цілі сталого розвитку, що відображені в Звіті. Це якісна освіта, гендерна рівність, гідна праця та економічне зростання, впровадження інновацій, боротьба зі змінами клімату та інші. Для Енергоатома підготовка такого Звіту дала можливість якісно проаналізувати механізми збору та узагальнення інформації, що існують в Компанії. Визначити найбільш пріоритетні аспекти щодо оцінки та управління нефінансовим впливом Компанії в найближчому майбутньому та на перспективу:

«Звіт став першим системним кроком Компанії на шляху до впровадження єдиних підходів до співставлення своєї діяльності з цілями сталого розвитку і розробки єдиної політики Енергоатома в сфері корпоративної соціальної відповідальності ‒ зрозумілої як для працівників Компанії, так і для зацікавлених сторін.

Наш досвід може стати у нагоді всім потужним підприємствам діяльність яких відображається на економіці України, на екології, на питаннях соціального розвитку та на багатьох інших аспектах. Для таких компаній прийняття та впровадження цілей сталого розвитку в свою діяльність має стати обов’язковим», ‒ зауважив Данило Лавренов.

Також в рамках презентації директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Укрзалізниця» Ростислав Курінько розповів про Всеукраїнську ініціативу з підвищення корпоративної відповідальності, відкритості та підзвітності державних компаній. Він зазначив, що ця ініціатива покликана об’єднати державні компанії із найбільш значним впливом на розвиток України та допомогти їм стати більш відповідальними та відкритими по відношенню до їх основної зацікавленої сторони – українського населення: «Ми запрошуємо всі державні компанії приєднуватись до цієї ініціативи та разом будувати майбутнє країни. Спільні зусилля, координація роботи, обмін досвідом та найкращими практиками для вирішення найбільш актуальних проблем суспільства дадуть якісно новий поштовх до сталого розвитку всієї України».

Довідка. Нефінансовий звіт Енергоатома – це не лише друкований документ українською та англійською мовами, а також двомовна інтерактивна версія звіту (веб-сайт), яка представлена за адресою: http://nfr2016.energoatom.kiev.ua/.

Нефінансовий звіт Енергоатома це:

 - 40 загальних стандартних елементів та 39 специфічних стандартних елементів звітності згідно з міжнародним керівництвом GRI (версія G4);

 - врахування 17 Цілей сталого розвитку ООН;

 - 39 таблиць з даними, 24 графіки та діаграми;

 - 37 інфографік і 3 організаційні схеми.

Нефінансовий звіт НАЕК «Енергоатом» за 2016 рік